8Undefined offset: 2
405/home/mashhadmas/domains/files_program/load_path.php
ماساژ سنگ داغ در مشهد - خواص ماساژ سنگ داغ - مشهد ماساژ
مشهد ماساژ > انواع ماساژ در مشهد > ماساژ سنگ داغ در مشهد - خواص ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ در مشهد - سالن ماساژ | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

نکاتی درباره ماساژ سنگ داغ و مزایای آن

اگر شما نیز علاقه به ماساژ داشته و به مراکز ماساژ مراجعه کرده باشید قطعا نام ماساژ سنگ داغ به گوش تان خورده است. ماساژ سنگ داغ یکی از انواع ماساژ‌هایی است که در مراکز ماساژ درمانی عرضه می شود. البته شاید نتوانید در مراکز ماساژ ایرانی متخصص این نوع ماساژ را پیدا نمایید. در ادامه ی این مقاله قصد داریم در مورد ماساژ سنگ داغ نکاتی مفید را برای شما بیان کنیم. اینکه چه کسانی باید از این نوع ماساژ استفاده کنند و چه افرادی خیر. و همچنین فواید ماساژ سنگ داغ را نیز بیان خواهیم کرد. همراه ما باشید تا بیشتر با این نوع ماساژ خاص آشنا شوید.
ماساژ سنگ داغ یکی از روش‌های ماساژ درمانی است که به شما کمک می‌کند تا تنش عضلات خود را کاهش داده و بافت‌های آسیب دیده بدن‌تان را درمان کنید. اگر این ماساژ را تجربه کرده باشید قطعا مشاهده کرده‌اید که بعد از انجام آن احساس راحتی عمیقی به شما دست می‌دهد.
ماساژ سنگ داغ با بالاترین کیفیت در کلینیک تخصصی مشهد ماساژ برای شما عزیزان مشهدی انجام می گیرد و شما می توانید از اعجاز ماساژ سنگ داغ بهره مند گردید.

ماساژ سنگ داغ در مشهد - مزایای ماساژ سنگ داغ | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

شناسایی محل استقرار سنگ‌های ماساژ سنگ داغ بر روی بدن

نقاط قرارگیری این نوع سنگ‌ها به وسیله درمانگر مشخص می‌ گردد اما به صورت معمول این سنگ‌ها در این نقاط قرار می‌گیرد:
_
در امتداد ستون فقرات
_
بالای معده
_
بر روی قفسه سینه
_
بر روی دست و پاها
_
و بر روی صورت درمانگر ممکن است این سنگ‌های داغ را به روش‌های مختلفی حرکت دهد مانند:
_
حرکت دایره‌ای
_
حرکت ضربه‌ای
_
به صورت ارتعاشی
_
و …
گاهی اوقات سنگ‌های سرد نیز در ماساژ سنگ داغ مورد استفاده قرار می‌گیرند. معمولا این نوع سنگ‌ها پس از قرار دادن سنگ‌های گرم بر روی بدن مورد استفاده قرار می‌گیرند به منظور آرام کردن رگ‌های خونی تحریک شده و حفظ سلامت پوست.
تقریبا می‌توان گفت مانند تمامی انواع ماساژ، ماساژ سنگ داغ نیز یک جایگزین برای بسیاری از درمان‌های پزشکی است. از این نوع ماساژ برای درمان بسیاری از بیماری‌ها استفاده می‌ گردد.
تفاوت ماساژ سنگ داغ با ماساژهای دیگر
استفاده از سنگ‌ های داغ، این روش را منحصر بفرد می‌ نماید. سنگ‌ های داغ نوعا از جنس بازالت و غنی از آهن هستند و حرارت را در خود نگه می‌دارند. از سنگ‌های رودخانه ای استفاده می‌ گردد چون در جریان آب رودخانه صاف و نرم شده اند.
برای آماده شدن برای درمان، ماساژور سنگ‌ها را در آب با استفاده از هیتر برقی تا جایی که به محدوده درجه حرارت مشخصی برسند گرم می‌کند. او سنگ‌ها را در نقاط مشخصی از کمر قرار می‌دهد. در حالی که نقاط ممکن است از نظر گرفتگی و سابقه بیماری فرد تفاوت داشته باشد. سنگ‌ها معمولا در طول دو طرف ستون مهره‌ها در کف دستان و روی ساق پا یا بین شست پا قرار داده می‌شوند.

خطرات ماساژ سنگ داغ برای افراد مختلف

علیرغم مزایای خاص و پر تعدادی که در رابطه با ماساژ سنگ داغ وجود دارد این ماساژ برای همه مناسب نیست. برخی از افراد هستند که نباید ماساژ و بخصوص ماساژ سنگ داغ در مورد آنها انجام گردد. برای ماساژ سنگ داغ، برخی از مواقع منع مصرف یا عواملی که به معنای این است که شخص نباید این درمان خاص را انجام دهد وجود دارد که در زیر بیان شده است.
زخمهای پوستی
: هر کسی که زخمی روی پوست دارد باید از ماساژ سنگ داغ اجتناب کند تا زمانی که زخمها بهبود یابند. کبودی جدید یا شدید، بریدگی یا خراش، آفتاب سوختگی یا واریس خطر صدمه ماساژ یا زخم را افزایش می‌دهند. آنها همچنین شانس عفونت ایجاد شده از طریق باکتری‌های موجود در روغن های ماساژ یا سنگ ها را بالا می‌برند.
بیماری قلبی
: بیماری قلبی می‌توان موجب ورم یا مشکلات در رگها یا عروق پا شود که هر دو اثر منفی ایجاد شود بوسیله ماساژ است. شخص باید با ماسور در مورد مشکلات سلامتی که دارد صبحت کند بنابراین آنها می‌توانند از خطرهای بالقوه آگاه شوند. 
عفونت یا بیماری
: این ممکن است عادی به نظر برسد اما هر کسی که مبتلا به تب، سرماخوردگی یا آنفولانزا باشد باید از ماساژ اجتناب کند تا زمانی که بهتر شود. فرد مبتلا به تب ممکن است میکروب‌های خود را افزایش دهد و همچنین تنظیم دمای بدن مشکل خواهد بود. این باعث می‌شود که آنها احساس ناراحتی بیشتری نسبت به سنگ‌های داغ بر روی پوست خود داشته باشند.
دیابت
: بیماری دیابت بر عملکرد اعصاب و رگ های خونی در انگشتان و پاها اثر می‌گذارد. افراد دیابتی احساس را در دست ها و پاهایشان از دست می‌دهند که باعث می‌شود که اگر زخم و یا سوختگی رخ دهد، قادر به تشخیص آن نباشند. بنابراین وقتی ماساژ روی آنها انجام می‌شود ممکن است در صورت استفاده زیاد از فشار توسط درمانگر متوجه نگردند.
اشخاصی که تحت تاثیر الکل یا مواد مخدر هستند
: مواد مخدر و الکل با ماساژ خوب هماهنگ نمی شوند. در هر دو مورد توانایی بازخورد در صورت نیاز را مختل می‌ نماید و همچنین بر قضاوت شخص اثر می‌گذارد و شخص کنترلی بر عکس العمل های خود ندارد. علاوه بر این ماساژ بر روی چنین افرادی ممکن است موجب احساس سرگیجه شود. نوشیدن الکل این احساس را بدتر می نماید.
بارداری
: ماساژ قبل از زایمان می‌تواند بسیار آرامبخش باشد و برای بسیاری از زنان به هنگام بارداری مفید است. با این حال برخی از ماساژور ها با استفاده از سنگ داغ روی زن بادار راحت نیستند.


ماساژور حرفه ای | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

نقش ماساژور در ماساژ سنگ داغ

حرارت متمرکز، ماهیچه‌ها را گرم و رها می‌کند و به ماساژور اجازه می‌دهد عمیق تر ماساژ دهد.
در حالی که خیلی از ماساژور ها از آناتومی به عنوان راهنمای نقاط قرارگیری سنگ‌ها استفاده می‌کنند؛ برخی از آنها هم سنگ‌ها را بر نقاطی که گمان می‌رود انرژی ذهن و بدن را به تعادل می‌رساند، قرار می‌دهند. تاریخ استفاده از سنگ‌های داغ برای درمان بر می‌گردد به زمانی که بومیان آمریکا سنگ‌ها را با آتش برای دردهای عضلانی گرم می‌ نمودند. ماساژ درمانی مدرن با سنگ داغ، توسط ماری نلسون، ماساژور آریزونا اعتبار بخشیده شد. کسی که روش سنگ درمانی را به عنوان تکنیکی مجتمع از سنگ داغ و ماساژ درمان کننده بسط داد و امروزه به یکی از محبوب ترین ماساژ های دنیا بدل شده است.

ماساژ سنگ داغ - ماساژ سنگ داغ در مشهد | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ
ماساژ سنگ داغ در مشهد - ماساژ درمانی با سنگ داغ مشهد | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

ماساژ درمانى سنگ داغ چیست؟

طى یک ماساژ سنگ داغ، تکنیک‌هاى ماساژ منظم استفاده مى‌ گردد. به هر حال، درمانگر اغلب با سنگ‌هاى داغ که روى نقاط خاص بدن قرار داده مى‌شوند، کار مى‌ نماید.
سنگ‌ها یکدست و صاف هستند و معمولاً از نوع سنگ‌هاى آتشفشانى به نام بازالت مى‌باشند. این سنگ‌هاى خاص به دلیل حفظ گرما انتخاب شده‌اند. سنگ‌ هایى که براى یک ماساژ سنگ داغ استفاده مى‌شوند، قبل از استفاده، داخل آب داغ قرار داده مى‌شوند تا داغ شوند. سپس آن ها را در نقاط خاصى از بدن قرار مى‌دهند؛ مانند: پشت، شکم، صورت، دست ها، پاها.
تعدادی از ماساژور ها، سنگ‌ها را در دستشان نگه مى‌دارند و از آن ها براى ماساژ دادن استفاده مى‌کنند. این به درمانگر کمک مى‌کند تا بدون فشار زیاد به عضلات عمیق‌تر برسد و به آرام کردن بیشتر مشتریان خود کمک شایانی کند.
برخی اوقات، سنگ‌هاى سرد را مى‌توان روى صورت یا پس از استفاده از سنگ‌هاى گرم، به کار برد. درجه حرارت سرد، به آرام کردن عروق خونى متورم و تسکین پوست گرم کمک مى‌کند.
این نوع درمان سنگ گرم، تصور مى‌ گردد که حدود دوهزار سال پیش در کشور چین آغاز شده است. پس از آن، تکنیک استفاده از سنگ براى درمان، در بسیارى از فرهنگ‌هاى مختلف از جمله آمریکا، آفریقا، مصر و هند استفاده شده است.


محاسن ماساژ سنگ داغ

علاوه بر آرامش عمیق، چندین فایده دیگر برای ماساژ سنگ داغ وجود دارد. اینها شامل:
۱)
افزایش انعطاف: مفصل تنش عضلات می‌تواند ایجاد مشکل نماید و درد بیشتری را به سوی مفاصل ببرد. ماساژ به آرام شدن عضلات کمک می‌کند که حرکت کردن را برای شخص آسانتر و راحت‌تر می‌ نماید. افرادی با اختلالات مفصلی خاص نیز می توانند به خصوص از ماساژ سنگ داغ بهره ببرند.
۲)
خواب بهتر: بسیاری از افراد نمی‌توانند خوب بخوابند. عواملی همچون استرس، بی خوابی و مشغولیت‌های زندگی به این معنی است که آنها بسیار کمتر از ۷ تا ۸ ساعت خواب توصیه در شب می‌خوابند. بررسی برخی از مقالات در مورد اثر بخشی ماساژ نشان می‌دهد که در ارتقا آرامش و خواب در افراد مسن مفید می باشد.
۳)
رفع استرس: ماساژ سنگ داغ یک روش موثر برای رفع استرس است. چندین تحقیق نشان داده است که ماساژ استرس و اضطراب را کاهش می‌دهد و سلامت قلب و عروق را بهبود می‌بخشد.

ماساژ سنگ داغ - ماساژ سنگ داغ در مشهد | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

مشهد ماساژ
۴) تسکین درد: ماساژ سنگ داغ به طور خاص با تسکین علائم در افراد با مشکلات مختلف، مانند فیبرومیالژیا و سایر اختلالات خود ایمنی مرتبط است. چندین تحقیق از جمله در مورد فیبرومیالژیا و آرتریت روماتوئید با تکنیک های ماساژ متوسط را با کاهش درد و افزایش دامنه حرکت مرتبط نمودند.
۵)
کاهش تنش و اسپاسم عضلانی: عضلاتی که تحت تنش و اسپاسم هستند می‌توانند موجب درد زیادی گردند و با زندگی روزانه تداخل ایجاد کنند. کاهش التهاب و تنش در عضلات اسکلتی هم اسپاسم عضلات و هم درد را کاهش می‌دهد. قبلا گفته شد، ماساژ و استفاده از سنگ داغ می‌تواند آرامش عضلات و مفاصل را در بدن تقویت کند و درد و اسپاسم را کاهش دهد.

مراحل مختلف ماساژ سنگ داغ

ابتدا تا انتهای ماساژ سنگ داغ بدین صورت می باشد:
اولین مرحله
: سنگ های ماساژ را درون سینک ظرفشویی گذاشته و آن ها را با آب و صابون به خوبی شستشو کنید. همچنین آن ها را چندین بار با فشار قوی آب بشویید تا خوب تمیز گردند.
دومین مرحله
: سنگ ها را درون یک زودپز برقی یا ماهی تابه گذاشته و بقیه حجم ظرف را پر از آب نمایید.
سومین مرحله
: حرارت را بر روی عدد کمی تنظیم نمایید، و به سنگ ها اجازه دهید به مدت ۳۰ دقیقه گرم گردند. سنگ ها نباید آنقدر داغ شوند که نتوان آنها را در دست گرفت یا باعث سوختگی پوست شخص تحت ماساژ گردند.
چهارمین مرحله
: شخص مورد نظر را به پشت بر روی میز یا تخت بخوابانید. آن شخص می تواند لباس نازکی بپوشد و حتما نباید لخت باشد. بدن شخص را با یک دستمال نازک پوشانید تا از سرما خوردگی او جلوگیری گردد.
پنجمین مرحله
: سنگ های داغ شده را در این نواحی قرار دهید؛ بالای پای چپ، میان ران، پشت زانو و بر روی عضله دو قلو ساق پا. در همین حال شروع به ماساژ دادن پای راست نمایید. اگر کمی روغن ماساژ اضافه کنید دستان شما راحت تر بر روی پوست شخص تحت ماساژ حرکت می نمایند.
ششمین مرحله
: بزرگترین سنگ ماساژ موجود بر پای چپ شخص را بر داشته و آن را بر روی پای راست بکشید.

ماساژ درمانی در مشهد | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

ماساژ سنگ داغ در مشهد - مراحل اِعمال ماساژ سنگ داغ | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

هفتمین مرحله: سپس همانطور که سنگ ها را بر روی پای چپ گذاشتید، آن ها را بر نقاط مختلف پای راست نیز قرار دهید. سنگ ها را ۲ تا ۳ دقیقه بر روی هر پا بگذارید. بعد از آن پای چپ را ماساژ دهید و بزرگترین سنگ موجود بر روی پای راست را برداشته و ... .
هشتمین مرحله
: سپس یکی از سنگ های بزرگ را در پایین ترین نقطه کمر فرد گذاشته و مثل قبل چند دقیقه صبر نمایید. در همین حین قسمت های بالاتر را ماساژ دهید. ابتدا ماساژ دهید،‌ سپس سنگ بزرگ را برداشته و به صورت رفت و برگشتی بر روی عضلات کمر بکشید.
نهمین مرحله
: سنگ های داغ را بر روی گردن،‌ کتف ها و کمر شخص قرار دهید. ۲ تا ۳ دقیقه صبر کرده و سپس عضلات بزرگ کمر را ماساژ بدهید (مثل قبل: ابتدا ماساژ دستی سپس ماساژ سنگی). تنوع ماساژ دست خودتان است،‌ برای مثال می توانید کمر را به دو ناحیه تقسم کرده (مانند پاها)، سنگ ها را ابتدا بر روی یک طرف گذاشته و طرف دیگر را ماساژ داده و ... . بعد از پایان ماساژ برای پشت بدن، شخص را برگردانید و تمامی موارد گفته شده را برای جلوی بدن نیز انجام دهید.
توجه!!!!
هیچ موقع سنگ های داغ را بر روی صورت شخص نگذارید چون که پوست صورت حساسیت بیشتری به حرارت دارد و احتمال آسیب آن زیاد می باشد.

کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

نگاهی مختصر برخدمات ارائه شده کلینیک

مرکز تخصصی مشهد ماساژ مرکز اصلی ماساژ در مشهد دارای مجوز رسمی از فدراسیون پزشکی ورزشی و انجمن طب سنتی، همراه ماسور های حرفه ای خانم و ماسور های متخصص آقا و دارای مدرک معتبر و از همه مهمتر مدیریت قوی و متفاوت تلاش دارد بهترین خدمات ماساژ در مشهد را به شما ارائه کند تا شما عزیزان لحظاتی آرامش بخش را در مشهد ماساژ تجربه کنید. مدیریت کلینیک تخصصی مشهد ماساژ هدف خود را بر این مورد متمرکز کرده است که با ارائه ی خدمات باور نکردنی رضایت مندی شما را افزایش دهد چرا که در مجموعه مشهد ماساژ الویت اول و آخر شما عزیزان هستید. مختصری از فعالیت های مجوعه مشهد ماساژ به شرح زیر می باشد:
ماساژ کمپرس گیاهی
: این ماساژ در کاهش کوفتگی بدن و تسکین و آرامش بخشی و بهبود جریان خون تاثیرات معجزه آسایی دارد و مدت زمان استفاده از ماساژ کمپرس گیاهی طبق خواسته شما ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ دقیقه می باشد.
ماساژ تایلندی
: تیم حرفه ای و متخصص کلینیک مشهد ماساژ، ماساژ تایلندی که یکی از هنرهای کهن شفا بخشی در طب سنتی تایلندی است را به بهترین نحوه و در بهترین محیط به شما ارائه می کنند.
ماساژ شکلات
: ماساژ شکلات علاوه بر شفافیت و تغذیه پوست به واسطه کافئین موجود در شکلات، موجب شکستن سلولیت ها و افزایش فرایند چربی سوزی می شود. ماساژ شکلات صرفا یک ماساژ لاکچری محسوب نمی شود و برای بدن و روان بسیار مثمر ثمر خواهد بود.
ماساژ سوئدی
: باتوجه به اینکه ماساژ سوئدی اولین روش ماساژ مدرن در غرب است را می توانید در مشهد ماساژ دریافت کنید و از آن لذت ببرید.
ماساژ صورت
: ماساژ صورت ماساژی است منحصر به فرد برای کسانی که می خواهند صورتی سالم، جوان و شاداب داشته باشند. ماسورهای حرفه ای مشهد ماساژ با سال ها تجربه این ماساژ را به شما ارائه می کنند.
ماساژ کره گیاهی
: استفاده از ماساژ کره گیاهی باعث رفع خشکی و روشن شدن پوست می شود. ماساژ کره گیاهی همچنین به علت رایحه ویژه مارگارین نوعی رایحه درمانی نیز به شمار می آید.
ماساژ شمع
: با توجه به اینکه ماساژ شمع باعث تسکین درد با استفاده از روغن گرم گیاهی تاثیر بسیار زیادی در تسکین دردهای عضلانی استخوانی و اسپاسم ها دارد، چنانچه شما از درد های عضلانی رنج می برید می توانید در کلینیک تخصصی مشهد ماساژ از ماساژ شمع کمک بگیرید.
ماساژ سنگ داغ
: اگر شما نیز علاقه به ماساژ داشته و به مراکز ماساژ مراجعه کرده باشید قطعا نام ماساژ سنگ داغ را شنیده‌اید. ماساژ سنگ داغ یکی از انواع ماساژ‌هایی است که در مرکز تخصصی مشهد ماساژ عرضه می گردد.
ماساژ شیر و عسل
: ماساژ شیر و عسل به عنوان یک ماساژ نرم و از قدیمی ترین روش های ماساژ در تبت به شمار می آید. ماساژ شیر و عسل با بالاترین کیفیت را در کلینیک تخصصی مشهد ماساژ تجربه نمایید.
ماساژ رویال تایلندی
: ماساژ رویال تایلندی ترکیب کاملی است از یک ساعت ماساژ رویال تایلندی و ۳۰ دقیقه ماساژ سر و صورت است شما می توانید در مشهد ماساژ این نوع ماساژ را دریافت کنید.
ماساژ آروماتراپی
: کلمه ی آروماتراپی از دو واژه ی آروما به معنای عطر یا بو و تراپی به معنای درمان یا معالجه تشکیل شده است با انجام ماساژ آروماتراپی در مجموعه مشهد ماساژ می توانید به افزایش گردش خون و از بین بردن سموم بدن خود کمک کنید.
از خدمات دیگر در کلینیک تخصصی مشهد ماساژ می توان به خدمات اسپا، ماساژ سر، ماساژ درمانی، آموزش ماساژ درمانی، ماساژ در منزل، ماساژ بانوان مشهد، ماساژ آقایان مشهد، ماساژ دست، ماساژ پا و ماساژ پرفرمنس اشاره نمود.

مقالات مرتبط با ماساژ

تمامی حقوق این سایت متعلق به کلینیک تخصصی مشهد ماساژ می باشد.