8Undefined offset: 2
405/home/mashhadmas/domains/files_program/load_path.php
ماساژ آروماتراپی (روغن معطر گیاهی) - مشهد ماساژ
مشهد ماساژ > انواع ماساژ در مشهد > ماساژ آروماتراپی (روغن معطر گیاهی)

ماساژ آروماتراپی (روغن معطر گیاهی)

ماساژ روغن معطر گیاهی در مشهد | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

نحوه عمل ماساژ آروماتراپی

عطرهای آرام بخش می توانند به طور مستقیم بر آمیگدال و هیپوکامپ، دو ساختار مغز که با تجربه حافظه و احساسات شما ارتباط دارند، تاثیر بگذارد. به همین دلیل است که آروماتراپی می تواند بر چیزی بیشتر از احساس بو، برای ما تاثیر بگذارد.
علاوه بر این، بسیاری از روغن های ضروری حاوی ترکیباتی هستند که "ترپن ها" نامیده می شوند که توسط بدن بسیار سریع جذب می گردند. از این رو، متخصصین این فن، بر این باورند که عطرهای خاص می توانند بر عملکردهای خاص مغز تأثیر بگذارند.
دکتر Kiecolt-Glaser و تیم او یک مطالعه برای آزمایش اثرات اسانس روغن اسطوخودوس، روغن لیمو و آلودگی آب ساده در ۵۶ شرکت کننده سالم طراحی نمودند؛ دکتر Kiecolt-Glase می گوید: مردم نباید نتایج درمانی عالی را انتظار داشته باشند. من به آن مانند یک عطر فکر می کنم. تا زمانی که انتظار نداشته باشید که اثرات درمانی داشته باشد، اگر از بوی آن لذت ببرید، عالی می باشد. با این حال، مطالعات دیگر نتایج مثبت نشان داده است. اثرات آروماتراپی به طور پیوسته مورد تحقیق قرار گرفته است، و برخی از موارد که در آن کارشناسان نتایج مثبتی دیده اند وجود دارد.
به عنوان مثال، اسطوخودوس معمولا به عنوان یک روغن آرام بخش در نظر گرفته می شود؛ و تصور می شود روغن رزماری و لیمو بیشتر تحریک کننده است. دقیقا هنوز مشخص نشده است که آروماتراپی چگونه کار می کند، و ممکن می باشد سایر تعاملات شیمیایی بین روغن های اساسی و بدن شما نیز وجود داشته باشد که ممکن است به اثر آنها اضافه نماید.
کلینیک تخصصی مشهد ماساژ آماده ارائه بهترین نوع خدمات مربوط ماساژ آروماتراپی در مشهد است.

ماساژ روغن معطر گیاهی در مشهد | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

ماساژ روغن معطر گیاهی در مشهد - ماساژ در مشهد | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

رابطه ی ماساژ آروماتراپی و رایحه ها

کلمه ی آروماتراپی از دو واژه ی آروما به معنای عطر یا بو و تراپی به معنای درمان یا معالجه تشکیل شده است. چون مواد اولیه تولید اسانس از گیاهان گرفته می شود، این علم در زیر شاخه گیاه درمانی قرار می گیرد و همراه درمان با گل می باشد. اصطلاح آروماتراپی، به معنای استفاده از روغن های معطر و خوشبو در درمان بیماری ها می باشد که یکی از درمان های مکمل و معمولا در ترکیب با سایر درمان ها به کار می رود.
ما خود به نوعی بهترین و مناسب ترین رایحه درمان برای خودمان هستیم. بعضی از رایحه ها موجب شادی ما می گردند. به عنوان مثال شامپویی را انتخاب می نماییم که رایحه ی خوشبو داشته باشد. بعضی از روغن های پایه سبب رفع خستگی ماهیچه ها میشوند و ما می توانیم این روغن ها را در ترکیبات صابون ها، شامپو ها، کرم های دست و صورت و لوسیون های ساخته شده در آزمایشگاه ها و کارخانجات بیابیم از این رو در هنگام بهره بردن از این محصولات ما به نوعی در حال تجربه رایحه درمانی هستیم. اگر چه این اعمال بسیار روزمره و کم اهمیت به شمار آیند.
برای مثال استشمام چند قطره از اوکالیپتوس در هنگام سرماخوردگی سبب باز شدن راه تنفس می گردند. تمامی این ها رایحه درمانی می باشد. هنوز برخی از انسان ها تردید دارند که با استفاده موضعی از یک روغن پایه چگونه می توان بیماری های درونی را درمان کرد با این وجود افرادی که رایحه درمانی را تجربه کرده اند همگی از تاثیرات بسیار سودمند آن سخن می گویند.

شناسایی ماساژ آروماتراپی

الف) تکنیک های ماساژ آروماتراپی
روغن را بصورت رفت و برگشت بر روی پوست می مالند که این امر باعث گرم شدن پوست، عضلات و آماده سازی بدن برای ماساژ بافت های عمیق می گردد. وقتی که عضلات گرم می شوند ماساژور نحوه ماساژ، فشردن پوست و عضلات را عمیق تر خواهد نمود. این ماساژ نباید دردناک باشد بلکه عمیقا آرامش بخش خواهد بود.
ب) دلیل انتخاب روغن های ماساژ آروماتراپی

در انتخاب روغن برای ماساژ آروماتراپی بطور کلی ایجاد ی ترکیب بهتر عمل کردن، از سه روغن و سپس استفاده از یک روغن حامل وجود دارد. ترکیب هم افزایی در واقع مخلوط کردن روغن ها با یکدیگر است که سبب می شود آنها خواص یکدیگر را افزایش دهند و عطر و بوی دل انگیزی داشته باشند. مثلا عطر روغن اسطوخودوس فشار خون را در حالت طبیعی نگه می دارد.

ماساژ روغن معطر گیاهی در مشهد - ماساژ در مشهد | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

انواع روغن ماساژ در مشهد | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

ج) فواید ماساژ آروماتراپی
در طول ماساژ آروماتراپی پوست گرم شده و خون در سطح پوست جریان سریعتری پیدا می نماید. افزایش گردش خون و از بین بردن سموم بدن از جمله ویژگی های این نوع ماساژ است که باعث بهبودی بیماری یا هر گونه آسیب می شود. همانطور که گردش خون افزایش می یابد روغن ها از طریق پوست جذب می شوند و به تمام ارگان های بدن نفوذ می نمایند و اثر درمانی خواهند داشت. در حین ماساژ شما باید کاملا آرام باشید و گاهی حتی احساس خواب خواهید داشت.
د) نحوه عمل ماساژ آروماتراپی

زمانی که روغن ها را باهم مخلوط می کنید می توانید ماساژ را شروع نمایید. این امر می تواند با ماساژ کامل بدن، پشت، قفسه سینه، بازوها، پاها، سر و معده صورت گیرد. ماساژ آروماتراپی باید ملایم اما محکم باشد. این ماساژ از ناحیه پشت و در حالیکه روی شکم خوابیده اید شروع می گردد.


کاربرد های خاص ماساژ آروماتراپی

از آنجایی که آروماتراپی در عمل چیزی شبیه ماساژ سوئدی است، اغلب از آن برای درمان درد های عضلانی، گرفتگی مفاصل یا اضطراب ذهنی استفاده می‌ گردد. مشکلات دیگری همچون اختلالات زیر نیز با این نوع ماساژ قابل درمان می باشد:
سردرد بی‌خوابی اختلالات گوارشی سندرم پیش از قائدگی (PMS) کمردرد

ماساژ روغن معطر گیاهی در مشهد - ماساژ در مشهد | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

نکات مهم در هنگام اِعمال ماساژ آروماتراپی

_ افراد مبتلا به آسم، ممکن است استفاده از روغن های اسانس برای آنها محرک و باعث حمله گردد.
_
ماساژ نباید به طور مستقیم بر روی کبودی، زخم‌ های پوستی، پوست ملتهب، تومور، فتق شکم یا شکستگی انجام گردد.
_
قبل از ماساژ، وعده غذایی سنگین نخورید.
_
زنانی که در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه و یا سایر سرطان های حساس به هورمون هستند، باید از روغن اسطوخودوس و روغن درخت چای که دارای اثرات استروژنی هستند، اجتناب نمایند.
_
با پزشک خود قبل از گرفتن این نوع ماساژ مشورت نمایید. ماساژ آروماتراپی ممکن است بر روی برخی افراد با شرایط خاص سازگار نباشد.
_
زنان باردار در سه ماهه اول بارداری خود باید از روغن های اسانس اجتناب نمایند.

_ اسانس‌ ها، رایحه‌ ها و روغن‌ های گیاهی از طریق پوست جذب می‌ گردند. بنابراین بهتر است مطمئن شوید که به عطر ها حساسیت ندارید.
_
زنان باردار نیز قبل از ماساژ آروماتراپی حتما با پزشک زنان برای گرفتن این نوع ماساژ مشورت نمایند.
_
روغن های اسانس باعث تحریک پوست می شود، و این دلیل آن است که به شما توصیه می شود تا در هنگام استفاده بر روی پوست، آن را با یک روغن خنثی ترکیب کرده و سپس استفاده نمایید.
• • با این حال که آروماتراپی نمی تواند بیماری ها را درمان کند، اما می تواند در کنار درمان شما قرار گرفته و نشانه های عوارض جانبی درمان را کاهش دهد.
• •
سایر عوارض جانبی نادر می تواند شامل سردرد، زخم پوستی و آسیب به عصب باشد. بدون راهنمایی از طرف مراقب بهداشت و سلامت خود، هرگز این روغن ها را نخورده و نیاشامید.


خواص روغن ماساژ آروماتراپی - ماساژ در مشهد | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ
ماساژور در مشهد | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

نگاهی مختصر برخدمات ارائه شده کلینیک

مرکز تخصصی مشهد ماساژ مرکز اصلی ماساژ در مشهد دارای مجوز رسمی از فدراسیون پزشکی ورزشی و انجمن طب سنتی، همراه ماسور های حرفه ای خانم و ماسور های متخصص آقا و دارای مدرک معتبر و از همه مهمتر مدیریت قوی و متفاوت تلاش دارد بهترین خدمات ماساژ در مشهد را به شما ارائه کند تا شما عزیزان لحظاتی آرامش بخش را در مشهد ماساژ تجربه کنید. مدیریت کلینیک تخصصی مشهد ماساژ هدف خود را بر این مورد متمرکز کرده است که با ارائه ی خدمات باور نکردنی رضایت مندی شما را افزایش دهد چرا که در مجموعه مشهد ماساژ الویت اول و آخر شما عزیزان هستید. مختصری از فعالیت های مجوعه مشهد ماساژ به شرح زیر می باشد:
ماساژ کمپرس گیاهی
: این ماساژ در کاهش کوفتگی بدن و تسکین و آرامش بخشی و بهبود جریان خون تاثیرات معجزه آسایی دارد و مدت زمان استفاده از ماساژ کمپرس گیاهی طبق خواسته شما ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ دقیقه می باشد.
ماساژ تایلندی
: تیم حرفه ای و متخصص کلینیک مشهد ماساژ، ماساژ تایلندی که یکی از هنرهای کهن شفا بخشی در طب سنتی تایلندی است را به بهترین نحوه و در بهترین محیط به شما ارائه می کنند.
ماساژ شکلات
: ماساژ شکلات علاوه بر شفافیت و تغذیه پوست به واسطه کافئین موجود در شکلات، موجب شکستن سلولیت ها و افزایش فرایند چربی سوزی می شود. ماساژ شکلات صرفا یک ماساژ لاکچری محسوب نمی شود و برای بدن و روان بسیار مثمر ثمر خواهد بود.
ماساژ سوئدی
: باتوجه به اینکه ماساژ سوئدی اولین روش ماساژ مدرن در غرب است را می توانید در مشهد ماساژ دریافت کنید و از آن لذت ببرید.
ماساژ صورت
: ماساژ صورت ماساژی است منحصر به فرد برای کسانی که می خواهند صورتی سالم، جوان و شاداب داشته باشند. ماسورهای حرفه ای مشهد ماساژ با سال ها تجربه این ماساژ را به شما ارائه می کنند.
ماساژ کره گیاهی
: استفاده از ماساژ کره گیاهی باعث رفع خشکی و روشن شدن پوست می شود. ماساژ کره گیاهی همچنین به علت رایحه ویژه مارگارین نوعی رایحه درمانی نیز به شمار می آید.
ماساژ شمع
: با توجه به اینکه ماساژ شمع باعث تسکین درد با استفاده از روغن گرم گیاهی تاثیر بسیار زیادی در تسکین دردهای عضلانی استخوانی و اسپاسم ها دارد، چنانچه شما از درد های عضلانی رنج می برید می توانید در کلینیک تخصصی مشهد ماساژ از ماساژ شمع کمک بگیرید.
ماساژ سنگ داغ
: اگر شما نیز علاقه به ماساژ داشته و به مراکز ماساژ مراجعه کرده باشید قطعا نام ماساژ سنگ داغ را شنیده‌اید. ماساژ سنگ داغ یکی از انواع ماساژ‌هایی است که در مرکز تخصصی مشهد ماساژ عرضه می گردد.
ماساژ شیر و عسل
: ماساژ شیر و عسل به عنوان یک ماساژ نرم و از قدیمی ترین روش های ماساژ در تبت به شمار می آید. ماساژ شیر و عسل با بالاترین کیفیت را در کلینیک تخصصی مشهد ماساژ تجربه نمایید.
ماساژ رویال تایلندی
: ماساژ رویال تایلندی ترکیب کاملی است از یک ساعت ماساژ رویال تایلندی و ۳۰ دقیقه ماساژ سر و صورت است شما می توانید در مشهد ماساژ این نوع ماساژ را دریافت کنید.
ماساژ آروماتراپی
: کلمه ی آروماتراپی از دو واژه ی آروما به معنای عطر یا بو و تراپی به معنای درمان یا معالجه تشکیل شده است با انجام ماساژ آروماتراپی در مجموعه مشهد ماساژ می توانید به افزایش گردش خون و از بین بردن سموم بدن خود کمک کنید.
از خدمات دیگر در کلینیک تخصصی مشهد ماساژ می توان به خدمات اسپا، ماساژ سر، ماساژ درمانی، آموزش ماساژ درمانی، ماساژ در منزل، ماساژ بانوان مشهد، ماساژ آقایان مشهد، ماساژ دست، ماساژ پا و ماساژ پرفرمنس اشاره نمود.

مقالات مرتبط با ماساژ

تمامی حقوق این سایت متعلق به کلینیک تخصصی مشهد ماساژ می باشد.