8Undefined offset: 2
405/home/mashhadmas/domains/files_program/load_path.php
ماساژ سوئدی در مشهد - فوائد ماساژ سوئدی - مشهد ماساژ
مشهد ماساژ > انواع ماساژ در مشهد > ماساژ سوئدی در مشهد - فوائد ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی در مشهد - انواع ماساژ | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

توضیحات کلی در مورد ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی یکی از انواع ماساژ سهل و آسان برای تمام بدن می باشد و مناسب افرادی است که: تازه به ماساژ رو آورده‌اند؛ تنش ماهیچه‌ای بسیار دارند؛ و نسبت به لمس دست‌ها حساس هستند.
ماساژ سوئدی
به رفع گره‌های ماهیچه‌ای و دردهای خفیف کمک می نماید. همچنین گزینه‌ای مناسب برای آرام و رها‌شدن کل بدن می باشد. ماساژ باید مستقیما روی پوست انجام گردد، اما می‌توانید در طول ماساژ خودتان را با یک پوشش خاص مثل ملحفه یا پارچه بپوشانید و هنگام ماساژ قسمت‌های مختلف، همان بخش‌ها را در اختیار ماساژور بگذارید.
ماساژور تلفیقی از موارد زیر را به‌کار می‌گیرد: مالش بدن؛ حرکت طولانی دست‌ها روی بدن به سوی قلب؛ حرکات دایره‌ای عمیق؛ ضربه و لرزش؛ تکنیک‌ حرکات مفصلی. ماساژ سوئدی معمولا بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه زمان می برد. این ورزش به عمق ماهیچه ها و استخوان ها نفوذ می کند و جریان خون به سمت قلب را تسریع می کند. زمان بهبودی از آسیب های وارده بر ماهیچه ها را کاهش می دهد، دفع اوریک اسید و لاکتیک را افزایش می دهد و در آخر قابلیت ارتجاعی رباط و زرد پی را بیشتر می نماید. چنانچه دچار تنبلی مزمن عضلات هستید و یا اگر شغل شما طوری است که باید همیشه مشغول کارهای سخت فیزیکی باشید، ماساژ سوئدی برای شما نقش دارو را ایفا می کند. بهترین خدمات ماساژ سوئدی و انواع ماساژ در کلینیک تخصصی مشهد ماساژ انجام می گیرد.

ماساژ سوئدی - ماساژ سوئدی در مشهد | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

پیدایش ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی بر اساس آناتومی و فیزیولوژی توسط یک فیزیولوژیست سوئدی، هنریک لینگ (۱۷۷۶-۱۸۳۹) با عنوان “پزشکی ژیمناستیک” به وجود آمد. پزشکی ژیمناستیک شامل حرکات انجام شده توسط درمان کننده بود که در دانشگاه استکهلم سوئد به ثبت رسید. ماساژ سوئدی به عنوان “جنبش سوئدی درمان” در اروپا و شناخته شده و در اواسط قرن نوزدهم به آمریکا آمد. امروز این ماساژ را به عنوان ماساژ سوئدی می شناسند که پایه و اساس انواع دیگر ماساژ غربی، از جمله ماساژ ورزشی، ماساژ بافت عمیق و ماساژ آروماتراپی می باشد.
روش مدرن از ماساژ سوئدی از طریق مطالعه بر روی فیزیولوژی، ژیمناستیک، و با بهره گیری ازتکنیک های ماساژ چینی، مصر، یونان و روم ساخته شده است. ماساژ شامل مالش طولانی و با فشار، مالیدن، اصطکاک، ضربه زدن، و تکان دادن با دست می باشد. ماساژ سوئدی فراتر از آرامش می رود.

ماساژ سوئدی بسیار مفید برای افزایش سطح اکسیژن در خون، کاهش سموم عضلات، بهبود گردش خون، انعطاف پذیری بدن و کاهش تنش است. مطالعه انجام شده توسط مرکز ملی طب مکمل و جایگزین، که درنیویورک تایمز به چاپ رسید، نشان داد که افرادی که ۴۵ دقیقه ماساژ سوئدی دریافت می کنند، این ماساژ کاهش قابل توجهی درسطح هورمون استرس، کورتیزول، و همچنین تولید آرژینین و که می تواند منجر به افزایش کورتیزول شود، را در بدن آنها در پی دارد. و نیز می تواند درافزایش تعداد لنفوسیت ها، که سلول های سفید خون هستند و بخشی از سیستم ایمنی بدن می باشند، کمک نماید. ماساژ سوئدی با استفاده از ۵ حرکات پایه برای افزایش گردش خون انجام می شود. درمانگر با استفاده از فشار محکم اما ملایم، با کمک روغن که اصطکاک را کاهش می دهد، برای فشرده سازی و شل شدن عضلات، و درجهت جریان خون حرکات خود را انجام می دهد.


ماساژ سوئدی در مشهد - مزایای ماساژ سوئدی | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

مزایا و کیفیت انحصاری ماساژ سوئدی برای بدن

مطالعات و تحقیقات علمی و دانشگاهی و میدانی بسیار زیادی در رابطه با مزایای روحی و فیزیولوژیکی ماساژ سوئدی انجام گرفته است.
به عنوان مثال: مطالعات نشان می دهد که ماساژ سوئدی برای کمک به درمان آسیب های ورزشی شناخته شده است و همچنین به عنوان راه حل غیر قابل کتمان در بهبود دردهای نواحی مختلف بدن شناخته می گردد و اکثر مزایای ماساژ سوئدی به جهت انجام نوعی ماساژ می باشد که همواره حرکات آن به سمت قلب پیشروی می نماید و در بهبود گردش خون فرد نقش بسزایی دارد.
یکی از مزایای اصلی ماساژ سوئدی، اثر آرامش بخش آن می باشد.

ماساژ سوئدی در مشهد - انواع ماساژ در مشهد | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ
ماساژ سوئدی در مشهد - فواید ماساژ سوئدی | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

سخن پایانی در مورد ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی بر خلاف نوع آسیایی ماساژ که مبتنی بر نقاط انرژی است، ملهم به مفاهیم آناتومی و فیزیولوژی می باشد. پزشک هلندی، (Johan Georg Mezger (۱۹۰۹-۱۸۳۸ به عنوان فردی شناخته می گردد که حرکات اولیه ضربه ای را ابداع نمود که در ادامه به ماساژی که هم اکنون انجام می دهیم بدل شد.
بر اساس نظر Robert Noah Calvert، نویسنده کتاب، “تاریخچه ماساژ” سیستم Mezger با سیستم Ling تلفیق گردیده و به دلیل مقدم بودن این سیستم، روش Ling تحت عنوان “سیستم ماساژ سوئدی” نامیده گردید. امروزه این روش در آمریکا تحت عنوان “ماساژ سوئدی” و در سوئد تحت عنوان “ماساژ کلاسیک” نامیده می گردد.
ماساژ سوئدی در نیمه اول قرن ۲۰ تکامل یافت تا به عنوان یک سیستم کامل فیزیوتراپی شامل دستکار های نرم بافت، حرکات، آب درمانی و الکتروتراپی شناخته گردد. با ورود پزشکی مدرن، بیمارستانها و داروهای جدید، این روش کمتر مورد توجه قرار گرفت. بنجامین بیان می دارد که شوق برای ماساژ در دهه ۱۹۷۰ به عنوان بخشی از حرکتهای فرهنگی بود. موسسه Esalen در کالیفورنیا، ماساژ Esalen را ابداع کرد، که توسط نور شمع صورت می گرفت.
این روش، ماساژ سوئدی را نیز تحت تاثیر قرار داد و منجر به تبدیل این ماساژ به حرکات ملایم تر شد. در صورتی که به دنبال نتیجه گرفتن می باشید، بهتر است یک زمان برای ماساژ عمقی عضلات رزور نمایید. امروزه ماساژ سوئدی و ماساژ عمقی عضلات بیشتر در مراکز آب درمانی درخواست می شود. پیش و در طول جلسه ماساژ سوئدی، با درمانگر خود در ارتباط باشید، این کار سبب می شود که ماساژ بسته به نیازهای شما تغییر نماید.

کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

نگاهی مختصر برخدمات ارائه شده کلینیک

مرکز تخصصی مشهد ماساژ مرکز اصلی ماساژ در مشهد دارای مجوز رسمی از فدراسیون پزشکی ورزشی و انجمن طب سنتی، همراه ماسور های حرفه ای خانم و ماسور های متخصص آقا و دارای مدرک معتبر و از همه مهمتر مدیریت قوی و متفاوت تلاش دارد بهترین خدمات ماساژ در مشهد را به شما ارائه کند تا شما عزیزان لحظاتی آرامش بخش را در مشهد ماساژ تجربه کنید. مدیریت کلینیک تخصصی مشهد ماساژ هدف خود را بر این مورد متمرکز کرده است که با ارائه ی خدمات باور نکردنی رضایت مندی شما را افزایش دهد چرا که در مجموعه مشهد ماساژ الویت اول و آخر شما عزیزان هستید. مختصری از فعالیت های مجوعه مشهد ماساژ به شرح زیر می باشد:
ماساژ کمپرس گیاهی
: این ماساژ در کاهش کوفتگی بدن و تسکین و آرامش بخشی و بهبود جریان خون تاثیرات معجزه آسایی دارد و مدت زمان استفاده از ماساژ کمپرس گیاهی طبق خواسته شما ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ دقیقه می باشد.
ماساژ تایلندی
: تیم حرفه ای و متخصص کلینیک مشهد ماساژ، ماساژ تایلندی که یکی از هنرهای کهن شفا بخشی در طب سنتی تایلندی است را به بهترین نحوه و در بهترین محیط به شما ارائه می کنند.
ماساژ شکلات
: ماساژ شکلات علاوه بر شفافیت و تغذیه پوست به واسطه کافئین موجود در شکلات، موجب شکستن سلولیت ها و افزایش فرایند چربی سوزی می شود. ماساژ شکلات صرفا یک ماساژ لاکچری محسوب نمی شود و برای بدن و روان بسیار مثمر ثمر خواهد بود.
ماساژ سوئدی
: باتوجه به اینکه ماساژ سوئدی اولین روش ماساژ مدرن در غرب است را می توانید در مشهد ماساژ دریافت کنید و از آن لذت ببرید.
ماساژ صورت
: ماساژ صورت ماساژی است منحصر به فرد برای کسانی که می خواهند صورتی سالم، جوان و شاداب داشته باشند. ماسورهای حرفه ای مشهد ماساژ با سال ها تجربه این ماساژ را به شما ارائه می کنند.
ماساژ کره گیاهی
: استفاده از ماساژ کره گیاهی باعث رفع خشکی و روشن شدن پوست می شود. ماساژ کره گیاهی همچنین به علت رایحه ویژه مارگارین نوعی رایحه درمانی نیز به شمار می آید.
ماساژ شمع
: با توجه به اینکه ماساژ شمع باعث تسکین درد با استفاده از روغن گرم گیاهی تاثیر بسیار زیادی در تسکین دردهای عضلانی استخوانی و اسپاسم ها دارد، چنانچه شما از درد های عضلانی رنج می برید می توانید در کلینیک تخصصی مشهد ماساژ از ماساژ شمع کمک بگیرید.
ماساژ سنگ داغ
: اگر شما نیز علاقه به ماساژ داشته و به مراکز ماساژ مراجعه کرده باشید قطعا نام ماساژ سنگ داغ را شنیده‌اید. ماساژ سنگ داغ یکی از انواع ماساژ‌هایی است که در مرکز تخصصی مشهد ماساژ عرضه می گردد.
ماساژ شیر و عسل
: ماساژ شیر و عسل به عنوان یک ماساژ نرم و از قدیمی ترین روش های ماساژ در تبت به شمار می آید. ماساژ شیر و عسل با بالاترین کیفیت را در کلینیک تخصصی مشهد ماساژ تجربه نمایید.
ماساژ رویال تایلندی
: ماساژ رویال تایلندی ترکیب کاملی است از یک ساعت ماساژ رویال تایلندی و ۳۰ دقیقه ماساژ سر و صورت است شما می توانید در مشهد ماساژ این نوع ماساژ را دریافت کنید.
ماساژ آروماتراپی
: کلمه ی آروماتراپی از دو واژه ی آروما به معنای عطر یا بو و تراپی به معنای درمان یا معالجه تشکیل شده است با انجام ماساژ آروماتراپی در مجموعه مشهد ماساژ می توانید به افزایش گردش خون و از بین بردن سموم بدن خود کمک کنید.
از خدمات دیگر در کلینیک تخصصی مشهد ماساژ می توان به خدمات اسپا، ماساژ سر، ماساژ درمانی، آموزش ماساژ درمانی، ماساژ در منزل، ماساژ بانوان مشهد، ماساژ آقایان مشهد، ماساژ دست، ماساژ پا و ماساژ پرفرمنس اشاره نمود.

مقالات مرتبط با ماساژ

تمامی حقوق این سایت متعلق به کلینیک تخصصی مشهد ماساژ می باشد.