8Undefined offset: 2
405/home/mashhadmas/domains/files_program/load_path.php
ماساژ تایلندی - ماساژ تایلندی در مشهد - مشهد ماساژ
مشهد ماساژ > انواع ماساژ در مشهد > ماساژ تایلندی - ماساژ تایلندی در مشهد

ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی - ماساژ تایلندی در مشهد | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

مطلبی کوتاه پیرامون ماساژ تایلندی

ماساژور ماساژ تایلندی از روی لباس فشارهای ملایم و کشش های ماهیچه های را به صورت ملو و ریتمیک اعمال می نماید (به علت تکنیک ماساژ ممکن است تا چند روز پس از دریافت آن، فرد احساس درد داشته باشد که امری طبیعی ست). برای اعمال یک ماساژ تایلندی کامل بین ۲ تا ۲.۵ ساعت زمان احتیاج می باشد.
اما اگر زمان محدود دارید باعث نمی شود ماساژ تایلندی موثری نداشته باشید فقط تلاش کنید جاهایی که می خواهید ماساژ داده شود با توجه به زمان محدود، کامل باشد کشش بیش از حد باعث ایجاد آسیب و صدمه می گردد تنها بعد از مدت کوتاهی تجربه ماساژ دادن به زودی مشخص خواهد شد که هر شخصی آستانه تحمل و حساسیت و انعطاف پذیری متفاوتی دارد. مثلا محتمل است برای برخی از افراد فشارهای عمیق باعث ایجاد حس بیش از حس تعادل می شود در صورتی که برای بقیه افراد فشارهای ملایم و آهسته ممکن است باعث ایجاد درد گردد انعطاف پذیری و تحمل کشش ها نشان دهنده تغییرپذیری همسان می باشد و این قضیه بسیار مهم است که یک فرد یاد بگیرد و سریعا تشخیص دهد چه درجه ای از فشار و کشش مناسب است.

ماساژ تایلندی در مشهد - ماساژ بانوان | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

ماساژ تایلندی در مشهد - سالن ماساژ | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

در ماساژ تایلندی بر خلاف ماساژ مدرن -که با ضربه های پی در پی روی بدن بدون پوشش انجام می پذیرد- ماساژور ماساژ تایلندی از روی لباس فشارهای ملایم و کشش های ماهیچه های را به صورت آرام و ریتمیک اعمال می کند (به علت تکنیک ماساژ ممکن است تا چند روز پس از دریافت آن، فرد احساس درد داشته باشد که امری طبیعی ست).
ماساژ تایلندی با تحریک غدد چربی زیرپوستی، چربی بیشتری ترشح شده که باعث نرم و لطیف‌تر شدن پوست می گردد.
ماساژ تایلندی با تحریک انتهای اعصاب پوستی، باعث آرام شدن سیستم عصبی شده که خود موجب آرامبخشی می شود.


روایت ماساژ تایلندی در طول تاریخ

ماساژ تایلندی یک مهارت دستی hsj که با استفاده از کشش مثبت و فشار ملایم در مسیر و امتداد خطوط انرژی انجام می پذیرد. در کشور تایلند همه جا مکانهایی با عنوان ماساژ به چشم می خورد. ممکن است تنها یک حصیر کوچک که روی زمین پهن شده و یا تخت ها و صندلیهایی که کنار هم چیده شده. اساس ماساژ تایلندی، این هنر باستانی، درمان بدن برای شفا، سلامت و تندرستی و تغییر و دگرگونی می باشد.
ماساژ تایلندی یک گونه ماساژ درمانی و سنتی برای رهایی از استرس و فشار عصبی است. ریشه های این نوع ماساژ را می توان در یوگا، طب آیورودا و تمرینات و آداب معنوی بودا رهگیری کرد. علاوه بر این، ماساژ تایلندی برای درمان کمردرد، گرفتگی گردن، درد شانه و آسیب هایی که در حین ورزش به ماهیچه ها وارد می شود و کشیدگی تاندون کاربرد دارد.

تکنیک ماساژ سنتی تایلندی به عنوان جامع ترین رویکرد درمانی، دانش علمی مدرن ساختار فیزیولوژی بدن انسان را با درمان های سنتی شرقی در هم می آمیزد. ماساژ تایلندی با به کارگیری فشارهای ریتمیک، تاب دادن بدن و کشش های عمقی باعث از بین رفتن گرفتگی های عضلانی و افزایش جریان خون در بدن می گردد. عقبه ی ماساژ تایلندی به ۲۵۰۰ سال پیش باز می گردد. این نوع درمان اولین بار توسط شیواگو کمارپاج که یک پزشک هندی بود، به کار گرفته شد. گفته می شود که این پزشک، دوست و پزشک اختصاصی بودا بوده است.
ماساژ تایلندی به ماساژ یوگای تایلندی هم معروف می باشد ی چون درمانگر از دست ها و پاهای خود برای کشش بدن شما به فرم های مختلف حرکات یوگا استفاده می نماید. به همین علت شاید بتوان گفت که ماساژ تایلندی به نوعی یوگایی است که بدون هیچ زحمتی انجام می گردد. ماساژ سنتی تایلندی، خصوصا در کاهش فشارهای ذهنی و روحی موثر می باشد.


ماساژ تایلندی در مشهد - ماساژ تایلندی و زیبایی پوست | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

تأثیر ماساژ تایلندی بر سلامت و زیبایی پوست

رابطه ای میان ماساژ تایلندی و زیبایی پوست و شادابی وجود دارد که باید آن را بدانید. با افزایش جریان گردش خون در عضلات، اکسیژن و مواد غذایی بیشتری به ماهیچه‌ها رسیده و همچنین مواد زایدی چون اسید لاکتیک با سرعت بیشتری از ماهیچه‌ها دفع می‌شوند که باعث رفع خستگی عضلات می گردد.
در نتیجه درد، کوفتگی و سفتی عضلات را از میان می‌ برد.

ماساژ تایلندی در مشهد - ماساژ تایلندی برای بانوان | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

افزایش جریان خون در سطح پوست، مواد غذایی بیشتری به پوست می‌رسد که باعث تقویت پوست و مقابله بیشتر با بیماریهای پوستی می‌ گردد. با تحریک غدد چربی زیرپوستی، چربی بیشتری ترشح شده که باعث نرم و لطیف‌تر شدن پوست می‌ گردد.
با فعال‌تر کردن غدد مترشحه عرق باعث دفع بیشتر توکسین، اوره و دیگر مواد زاید از بدن می شود. با پوسته‌ریزی سلولهای مرده پوست، باعث شادابی و روشنی بیشتر پوست می‌شود با تحریک انتهای اعصاب پوستی، باعث آرام شدن سیستم عصبی شده که خود موجب آرام بخشی می‌ گردد.
در ماساژ تایلندی بر خلاف ماساژ مدرن -که با ضربه های پی در پی روی بدن بدون پوشش انجام می پذیرد- ماساژور ماساژ تایلندی از روی لباس فشارهای ملایم و کشش های ماهیچه های را به صورت آرام و ریتمیک اعمال می کند (به دلیل تکنیک ماساژ ممکن است تا چند روز پس از دریافت آن، فرد احساس درد داشته باشد که امری طبیعی می باشد).

ماساژ تایلندی در مشهد - ماساژ درمانی | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

ویژگی های منحصر بفرد ماساژ تایلندی

نرم کردن مفاصل
همچنان که در قسمت ماساژ تایلندی گفته شد در این ماساژ از پوزیشن های زیادی استفاده می گردد که و اعمال فشار نیز به صورت کششی و فشاری است این فشار ها باعث افزایش انعطاف پذیری مفاصل و عضلات شده و حداکثر دامنه حرکتی مفاصل را بیشتر می نماید همچنین می تواند در کم کردن درد و ضعف عضلانی و مفصلی تاثیر داشته باشد.
بهبود بیماری سیاتیک، سر دردو درد گردن

استفاده از طب های فشاری، سوزنی جریان های مریدین، انواع ماساژ ها در ترکیب با هم سعی در کم کردن این نوع درد ها را دارند در این بین ماساژ تای که ترکیبی از بسیاری تکنیک ها ست می تواند در رسیدن به این اهداف بسیار کمک کننده باشد تا علایم درد و اختلال ها را از بین ببرد همچنین در عین حال که بعضی از این تکنیک ها اذیت کننده هستند تاثیر شگفت آوری روی اضطراب و افزایش شاخص سلامت دارند.
بالانس و افزایش سطح انرژی

برگرفته از طب سنتی چینی ماساژ تایلندی در طول چاکرا های انرژی اعمال فشار می نماید. در طب سنتی چینی این ذهنیت و اعتقاد وجود دارد که تحریک مقاط خاص بدن که به چاکرا های انرژی نیز معروف هستند می توان با به جریان انداختن انرژی های راکد باعث افزایش جریان انرژیِ سالم که به qi معروف است بشود. در طول این ماساژ تراپیست روی مریدن ها نیز کار می کند تا احساس آزاد سازی انرژی را پیدا نماید.

افزایش گردش خون
مثل سایر ماساژ ها، ماساژ تایلندی هم مسبب افزایش میزان گردش خون در ناحیه مورد ماساژ می شود این افزایش باعث تسریع بهبودی عضله مورد نظر می گردد. بسیاری از هموطنان مان از ماساژ تایلندی به عنوان بهترین تجربه خود در دنیای ماساژ یاد می کنند.
تاثیر ماساژ تایلندی بر روی عضلات

تکنیک های اعمال فشار در ماساژ تایلندی بسیار شبیه تکنیک های مورد استفاده در ماساژ آزاد سازی بافت می باشد. در این ماساژ اعمال فشار معمولا با تکنیک شست فشاری می باشد که در این حالت شست ها طبق آناتومی بدن فرد و مطابق با آن یا به صورت روی هم و یا به صورت کنار هم قرار می گیرد اعمال چنین فشاری روی عضلاتی که دچار اسپاسم شده اند و ... یا اعصابی که بین این عضلات گیر کرده اند باعث آزاد سازی اسپاسم عصلات شده همچنین همراه کردن این ماساژ با طب سوزنی اثر بخشی بسیار بیشتری خواهد داشت.
ماساژ تایلندی بی شک می تواند آرامشی فزاینده را برای شما فراهم آورد. پیشنهاد می نماییم تا این ماساژ را انتخاب نمایید و از نتایج آن لذت ببرید و شادابی را به بدن تان هدیه کنید. اگر به سلامتی ی جسم و روان تان اهمیت می دهید پسندیده است تا ماساژ را در برنامه زندگی تان قرار دهید و آثار مثبت ماساژ را مشاهده نمایید. کلینیک تخصصی مشهد ماساژ با ارائه جدیدترین متد های ماساژ برای شما عزیزان ساکن مشهد بر آن است تا بهترین خدمات در زمینه انواع ماساژ عرضه نماید و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و امید دارد تا رضایت خاطر تان جلب گردد.


ماساژ تایلندی مشهد - ماساژ بانوان مشهد | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

نکته حیاتی در هنگام اعمال ماساژ تایلندی

از کشش های بیش از حد در ماساژ تایلندی خودداری کنید:
کشش بیش از حد باعث ایجاد آسیب و صدمه می گردد تنها بعد از مدت کوتاهی تجربه ماساژ دادن به زودی مشخص خواهد شد که هر شخصی آستانه تحمل و حساسیت و انعطاف پذیری متفاوتی دارد.
مثلا ممکن است برای برخی از افراد فشارهای عمیق باعث ایجاد حس بیش از حس تعادل می گردد در صورتی که برای بقیه افراد فشارهای ملایم و آهسته ممکن است باعث ایجاد درد شود انعطاف پذیری و تحمل کشش ها نشان دهنده تغییر پذیری همسان است و این قضیه بسیار مهم است که یک شخص یاد بگیرد و سریعا تشخیص دهد چه درجه ای از فشار و کشش مناسب می باشد.

ماساژ تایلندی در مشهد - ماساژ بانوان مشهد | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

ماساژ سنتی تایلندی - ماساژ تایلندی در مشهد | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

فشار اگر قوی و شدید باشد، باعث ایجاد درد می شود. همچنین فشار از درجه یواش و آهسته شروع نموده و به تدریج افزایش دهید. به چهره فردی که ماساژ می دهید نگاه کنید، تا متوجه شوید که ماکزیمم فشاری که باید استفاده کنید چه مقدار است. همیشه این قضیه مهم است که از فرد ماساژگیرنده تصدیق کلامی بگیرد که آیا کشش داده شده بیش از حد نیست؟! سن افراد نشان دهنده انعطاف پذیری و آستانه تحمل درد نیست برخی از افراد بسیار جوان می توانند بدن بسیار سخت داشته باشد در حالی که برخی دیگر در سن هفتاد سالگی که مورد مراقبت قرار می گیرند دارای انعطاف پذیری قابل توجهی باشند.
ماساژ تایلندی به بهترین شکل در کلینیک تخصصی مشهد ماساژ اعمال می شود.

کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

نگاهی مختصر برخدمات ارائه شده کلینیک

مرکز تخصصی مشهد ماساژ مرکز اصلی ماساژ در مشهد دارای مجوز رسمی از فدراسیون پزشکی ورزشی و انجمن طب سنتی، همراه ماسور های حرفه ای خانم و ماسور های متخصص آقا و دارای مدرک معتبر و از همه مهمتر مدیریت قوی و متفاوت تلاش دارد بهترین خدمات ماساژ در مشهد را به شما ارائه کند تا شما عزیزان لحظاتی آرامش بخش را در مشهد ماساژ تجربه کنید. مدیریت کلینیک تخصصی مشهد ماساژ هدف خود را بر این مورد متمرکز کرده است که با ارائه ی خدمات باور نکردنی رضایت مندی شما را افزایش دهد چرا که در مجموعه مشهد ماساژ الویت اول و آخر شما عزیزان هستید. مختصری از فعالیت های مجوعه مشهد ماساژ به شرح زیر می باشد:
ماساژ کمپرس گیاهی
: این ماساژ در کاهش کوفتگی بدن و تسکین و آرامش بخشی و بهبود جریان خون تاثیرات معجزه آسایی دارد و مدت زمان استفاده از ماساژ کمپرس گیاهی طبق خواسته شما ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ دقیقه می باشد.
ماساژ تایلندی
: تیم حرفه ای و متخصص کلینیک مشهد ماساژ، ماساژ تایلندی که یکی از هنرهای کهن شفا بخشی در طب سنتی تایلندی است را به بهترین نحوه و در بهترین محیط به شما ارائه می کنند.
ماساژ شکلات
: ماساژ شکلات علاوه بر شفافیت و تغذیه پوست به واسطه کافئین موجود در شکلات، موجب شکستن سلولیت ها و افزایش فرایند چربی سوزی می شود. ماساژ شکلات صرفا یک ماساژ لاکچری محسوب نمی شود و برای بدن و روان بسیار مثمر ثمر خواهد بود.
ماساژ سوئدی
: باتوجه به اینکه ماساژ سوئدی اولین روش ماساژ مدرن در غرب است را می توانید در مشهد ماساژ دریافت کنید و از آن لذت ببرید.
ماساژ صورت
: ماساژ صورت ماساژی است منحصر به فرد برای کسانی که می خواهند صورتی سالم، جوان و شاداب داشته باشند. ماسورهای حرفه ای مشهد ماساژ با سال ها تجربه این ماساژ را به شما ارائه می کنند.
ماساژ کره گیاهی
: استفاده از ماساژ کره گیاهی باعث رفع خشکی و روشن شدن پوست می شود. ماساژ کره گیاهی همچنین به علت رایحه ویژه مارگارین نوعی رایحه درمانی نیز به شمار می آید.
ماساژ شمع
: با توجه به اینکه ماساژ شمع باعث تسکین درد با استفاده از روغن گرم گیاهی تاثیر بسیار زیادی در تسکین دردهای عضلانی استخوانی و اسپاسم ها دارد، چنانچه شما از درد های عضلانی رنج می برید می توانید در کلینیک تخصصی مشهد ماساژ از ماساژ شمع کمک بگیرید.
ماساژ سنگ داغ
: اگر شما نیز علاقه به ماساژ داشته و به مراکز ماساژ مراجعه کرده باشید قطعا نام ماساژ سنگ داغ را شنیده‌اید. ماساژ سنگ داغ یکی از انواع ماساژ‌هایی است که در مرکز تخصصی مشهد ماساژ عرضه می گردد.
ماساژ شیر و عسل
: ماساژ شیر و عسل به عنوان یک ماساژ نرم و از قدیمی ترین روش های ماساژ در تبت به شمار می آید. ماساژ شیر و عسل با بالاترین کیفیت را در کلینیک تخصصی مشهد ماساژ تجربه نمایید.
ماساژ رویال تایلندی
: ماساژ رویال تایلندی ترکیب کاملی است از یک ساعت ماساژ رویال تایلندی و ۳۰ دقیقه ماساژ سر و صورت است شما می توانید در مشهد ماساژ این نوع ماساژ را دریافت کنید.
ماساژ آروماتراپی
: کلمه ی آروماتراپی از دو واژه ی آروما به معنای عطر یا بو و تراپی به معنای درمان یا معالجه تشکیل شده است با انجام ماساژ آروماتراپی در مجموعه مشهد ماساژ می توانید به افزایش گردش خون و از بین بردن سموم بدن خود کمک کنید.
از خدمات دیگر در کلینیک تخصصی مشهد ماساژ می توان به خدمات اسپا، ماساژ سر، ماساژ درمانی، آموزش ماساژ درمانی، ماساژ در منزل، ماساژ بانوان مشهد، ماساژ آقایان مشهد، ماساژ دست، ماساژ پا و ماساژ پرفرمنس اشاره نمود.

مقالات مرتبط با ماساژ

تمامی حقوق این سایت متعلق به کلینیک تخصصی مشهد ماساژ می باشد.