8Undefined offset: 2
405/home/mashhadmas/domains/files_program/load_path.php
مزایای ماساژ سر - فواید ماساژ پوست سر - مشهد ماساژ
مشهد ماساژ > انواع ماساژ در مشهد > مزایای ماساژ سر - فواید ماساژ پوست سر

ماساژ سر و بهبود عملکرد خون رسانی به پوست

ماساژ سر - ماساژ پوست سر - ماساژ سر در مشهد - ماساژ درمانی | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

ماساژ سر - ماساژ پوست سر - ماساژ سر در مشهد - ماساژ درمانی در مشهد | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

توضیحات کاربردی برای ماساژ پوست سر

توجه داشته باشید که هنگام ماساژ پوست سر ناخنها به پوست سر آسیبی نرساند. مخصوصاً اگر ناخن ها بلند باشند، ماساژ پوست سر باید ملایم و با آرامش انجام شود. تمام منطقه سر را ماساژ دهید. انگشتان باید روی استخوان سر به لغزد که این حالت بسیار کافی خواهد بود.
در ماساژ پوست سر، شرایط خون رسانی و تغذیه بهتر انجام می شود، مخصوصا افرادی که پوست و موی خشکی دارند. چون ضمن تغذیه ی ریشه موها، غده های چربی نیز فعال تر می گردند. در ماساژ پوست سر بهتر است که نوک انگشتان در دست را روی سر گذاشت و سپس با وارد کردن فشار ملایم به پوست سر، بدون اینکه انگشتان حرکتی روی پوست سر داشته باشند، پوست سر را ماساژ دهند. این ماساژ یک بار در حین حمام و شامپو زدن انجام می شود و بار دوم در طول روز یا شب هنگام خواب. روش دیگر ماساژ استفاده از برس فلزی است که در دو نوبت انجام می شود. افرادی که موهای چرب و یا شوره ای سر دارند، نباید سر را ماساژ دهند.


مراحل اِعمال ماساژ سر

مرحله نخست ماساژ سر
۱) دست هایتان را بشویید. ۲) با گرمای مرطوب شروع نمایید. ۳) موها را از هم جدا نمایید. ۴) به دستان تان روغن بزنید.
مرحله دوم ماساژ سر
۱) آرام حرکت کنید. ۲) کار را با ایجاد دایره های کوچک پیش ببرید. ۳) گردن فرد را ماساژ دهید. ۴) سر را با استفاده از کف دستانتان ماساژ دهید.
مرحله سوم ماساژ سر
۱) از فرد بخواهید که دراز بکشد. ۲) ماساژ دادن را گردن و کف سر شروع نمایید. ۳) به سمت بالای سر حرکت نمایید. ۴) سعی کنید موهای فرد را به آرامی بکشید.

ماساژ سر - ماساژ پوست سر - ماساژ سر در مشهد - مراحل اِعمال ماساژ سر | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

ماساژ سر - ماساژ پوست سر - ماساژ سر در مشهد - معجزه و اعجاز ماساژ سر | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

اعجاز ماساژ سر

ماساژ سر راهی عالی برای استراحت کردن و کاهش تنش می باشد. هنگام ماساژ دادن سر، با چند اصل اولیه برای آرامش شخص از قبیل استفاده از حرارت مرطوب، اضافه کردن روغن و باز کردن گره های مو شروع نمایید. سپس می توانید به ماساژ فرد بپردازید. اگر از ماساژ برای خودتان استفاده می کنید می توانید از بعضی از تکنیک های ماساژ سر بهره ببرید. با ماساژ دادن سر احساس خواهید کرد که استرستان رفته رفته کاهش پیدا می نماید و احساس آرامش و شادی بیشتری می نمایید. هدف اصلی از ماساژ سر، باز کردن راه‌ها و رها کردن انرژی‌های منفی است که گمان می‌ رود منشأ بیماری‌ها هستند.

بهترین روغن ها برای ماساژ پوست سر

روغن آووکادو: این روغن مغذی را بیشتر از همه به کسانی توصیه می‌ نماییم که پوستی ملتهب در کف سر دارند یا موهای‌شان بیش از اندازه نازک شده‌ است. روغن آووکادو فرمولاسیون بسیار سبکی دارد و در نتیجه به راحتی جذب موها و پوست کف سر می‌شود. علاوه بر اینها این روغن می‌ تواند آب و رطوبت را در خود نگه دارد و در نتیجه به آبرسانی موها هم کمک می‌‌ نماید. یکی دیگر از خواص متفاوت این روغن spf موجود در آن است یعنی دارای فاکتورهای حفاظتی در برابر نور آفتاب می باشد و می‌تواند تا حدی از موها درمقابل ضررهای ناشی از اشعه فرابنفش خورشید محافظت نماید.
روغن نارگیل
: برای افزایس جریان خون در پوست سر، می توانید از روغن نارگیل استفاده نمایید. متخصصان می گویند این روغن احتمالا بهترین روغن برای احیای پوست سر و رشد بهتر موها ست.

ماساژ سر - ماساژ پوست سر - ماساژ سر در مشهد - روغن مناسب برای ماساژ سر | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

ماساژ سر - ماساژ پوست سر - ماساژ سر در مشهد - روغن ماساژ | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

روغن زیتون: این روغن باعث رشد بیشتر موها و تقویت پوست سر می گردد. مقدار کمی روغن زیتون برداشته و به طور برابر روی پوست سر ماساژ دهید. اجازه دهید این روغن در طول شب روی سر مانده و بعد روز بعد آن را بشوئید.
روغن درخت چای
: روغن درخت چای برای تسکین خارش آزار دهنده کف‌سر گزینه‌ای عالی می باشد. می‌توانید مقداری از این روغن را با شامپوی خود مخلوط نمایید و به سرتان بزنید. به محض شستشوی موها و کف‌سر متوجه تاثیر شگفت‌انگیز آن خواهید شد.
روغن های آروماتراپی
: اگر آرامش و تسکین پوست سر برایتان مهم می باشد، هیچ چیزی بهتر از روغن های آروماتراپی نیست. این روغن ها حاوی چندین نوع گیاه بوده و تضمین می نمایند پوست سر به اندازه کافی مواد مغذی دریافت کرده و البته رشد موها هم سریع تر می گردد.


روغن هسته انگور: یکی از بهترین موارد استفاده از روغن هسته انگور اثربخشی آن در درمان و از بین بردن شوره‌سر می باشد. علاوه بر این، روغن هسته انگور عامل مهم و مفیدی به عنوان عنصر اصلی در ترکیب با سایر مواد طبیعی می باشد که به کمک آن‌ها در خانه ماسک مو تهیه و مصرف می‌ نمایید. این روغن کمک می‌کند تا سایر مواد مغذی لازم به شکلی بهتر و کامل‌تر جذب موها گردند.
روغن اسطوخودوس
: این روغن به عنوان تسکین دهنده پوست سر و موها شناخته شده است، و می توانید در طول شب از آن استفاده نمایید. مقدار کافی از این روغن برداشته و به کف دست بزنید و بعد آن را خوب روی پوست سر ماساژ دهید. ۱۵ دقیقه صبر کرده و بعد سر را بشوئید یا صبح روز بعد این کار را انجام دهید.

ماساژ سر - ماساژ پوست سر - ماساژ سر در مشهد - روغن ماساژ - ماساژ درمانی | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

ماساژ سر - ماساژ پوست سر - ماساژ سر در مشهد - محاسن ماساژ سر | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

محاسن خاص و منحصر بفرد ماساژ سر

درمان اختلالات خواب
یکی از فواید ماساژ سر جبران و درمان اختلالات خواب می باشد. ماساژ سر با حمله به علایم فیزیکی باعث کمک به جریان خواب می‌شود و با ایجاد آرامش موجب استراحت و درمان بی‌خوابی و اختلالات خواب می‌ گردد.
سلامت و رشد مو

ماساژ سر باعث تحریک جریان خون به سمت ریشه‌های مو می‌ گردد. همین مسئله، رگ‌های خونی روی پوست سر را باز می‌ نماید و به جریان بهتر خون در عروق پوست سر کمک می‌ نماید. همچنین روغن‌های ماساژی که در طول ماساژ استفاده می‌ گردد، می‌تواند برای سلامت و رشد مو کمک شایانی نمایند.
کمک به تسکین میگرن و سردردها

ماساژ سر می‌تواند ماهیچه‌ها و گره‌ها را با اعمال فشار بر روی نواحی خاص آزاد نماید و در نتیجه منجر به جریان خون بهتر گردد. ماساژ سر موجب کاهش سردرد از طریق تشویق جریان بهتر مایع مغزی شده و همچنین باعث کاهش سردردهای ناشی از تنش، اختلالات خواب و استرس می‌ گردد.
تخلیه بدن توسط تحریک تخلیه لنفاوی

ماساژ سر راه خوبی برای خالی کردن گره‌های لنفاوی و افزایش سیستم ایمنی بدن می باشد. ماساژ، جریان خون را تحریک می‌ نماید و در نتیجه به پاک کردن محصولات زائد و سموم از بدن کمک می‌ نماید.


کاهش فشار خون
مطالعات تحقیقاتی در مورد فواید ماساژ سر نشان می‌ دهد که باعث کاهش نوسان فشار خون و کاهش سطح هورمون استرس و در نتیجه کاهش حملات قلبی و نارسایی کلیه می‌ گردد.
افزایش توانایی حافظه ذهن

یکی دیگر از فواید ماساژ سر افزایش توانایی حافظه و ایجاد تمرکز می باشد. ماساژ سر با افزایش جریان خون به سیستم عصبی شما، باعث آرام شدن ذهن و خالی شدن آن از افکاری که تمرکز شما را مختل می‌کنند، می‌ گردد.
تنفس بهتر

از تکنیک ماساژ سر برای استراحت ماهیچه‌ها، بهبود ظرفیت شش‌ها و عملکرد بهتر تنفس، استفاده می‌ گردد. این نوع از ماساژ پیشنهاد و انتخاب خوبی برای هر گونه مشکلات تنفسی مانند آسم می باشد.

ماساژ سر - ماساژ پوست سر - ماساژ سر در مشهد - فواید ماساژ سر | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

ماساژ سر - ماساژ پوست سر - ماساژ سر در مشهد | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

و اما سخن پایانی درباره ماساژ سر

ماساژ سر یک معجره برای درمان بسیاری از بیماری‌ها: ماساژ سر را می‌توان به عنوان یک معجزه و مکمل برای درمان بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات بدن مطرح کرد. به طوری که با انجام روزانه چند دقیقه ماساژ می‌توان بدنی سالم‌تر و روانی آرام‌تر داشت که پیش‌نیازهای اساسی برای زندگی بهتر و روحیه‌ی والاتر هستند. با خرید ماساژور برقی از هرنوع مورد دلخواهتان، چه پرتابل و چه مبل ماساژور؛ و استفاده از آن در طول روز برای دوری از فشارهای روانی، سلامتی را به خودتان هدیه دهید. چه چیزی جذاب‌تر از این هدیه؟ کلینیک تخصصی مشهد ماساژ با مجرب ترین ماساژور ها، ماساژ سر را تقدیم حضور شما عزیزان خواهد نمود.

کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

نگاهی مختصر برخدمات ارائه شده کلینیک

مرکز تخصصی مشهد ماساژ مرکز اصلی ماساژ در مشهد دارای مجوز رسمی از فدراسیون پزشکی ورزشی و انجمن طب سنتی، همراه ماسور های حرفه ای خانم و ماسور های متخصص آقا و دارای مدرک معتبر و از همه مهمتر مدیریت قوی و متفاوت تلاش دارد بهترین خدمات ماساژ در مشهد را به شما ارائه کند تا شما عزیزان لحظاتی آرامش بخش را در مشهد ماساژ تجربه کنید. مدیریت کلینیک تخصصی مشهد ماساژ هدف خود را بر این مورد متمرکز کرده است که با ارائه ی خدمات باور نکردنی رضایت مندی شما را افزایش دهد چرا که در مجموعه مشهد ماساژ الویت اول و آخر شما عزیزان هستید. مختصری از فعالیت های مجوعه مشهد ماساژ به شرح زیر می باشد:
ماساژ کمپرس گیاهی
: این ماساژ در کاهش کوفتگی بدن و تسکین و آرامش بخشی و بهبود جریان خون تاثیرات معجزه آسایی دارد و مدت زمان استفاده از ماساژ کمپرس گیاهی طبق خواسته شما ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ دقیقه می باشد.
ماساژ تایلندی
: تیم حرفه ای و متخصص کلینیک مشهد ماساژ، ماساژ تایلندی که یکی از هنرهای کهن شفا بخشی در طب سنتی تایلندی است را به بهترین نحوه و در بهترین محیط به شما ارائه می کنند.
ماساژ شکلات
: ماساژ شکلات علاوه بر شفافیت و تغذیه پوست به واسطه کافئین موجود در شکلات، موجب شکستن سلولیت ها و افزایش فرایند چربی سوزی می شود. ماساژ شکلات صرفا یک ماساژ لاکچری محسوب نمی شود و برای بدن و روان بسیار مثمر ثمر خواهد بود.
ماساژ سوئدی
: باتوجه به اینکه ماساژ سوئدی اولین روش ماساژ مدرن در غرب است را می توانید در مشهد ماساژ دریافت کنید و از آن لذت ببرید.
ماساژ صورت
: ماساژ صورت ماساژی است منحصر به فرد برای کسانی که می خواهند صورتی سالم، جوان و شاداب داشته باشند. ماسورهای حرفه ای مشهد ماساژ با سال ها تجربه این ماساژ را به شما ارائه می کنند.
ماساژ کره گیاهی
: استفاده از ماساژ کره گیاهی باعث رفع خشکی و روشن شدن پوست می شود. ماساژ کره گیاهی همچنین به علت رایحه ویژه مارگارین نوعی رایحه درمانی نیز به شمار می آید.
ماساژ شمع
: با توجه به اینکه ماساژ شمع باعث تسکین درد با استفاده از روغن گرم گیاهی تاثیر بسیار زیادی در تسکین دردهای عضلانی استخوانی و اسپاسم ها دارد، چنانچه شما از درد های عضلانی رنج می برید می توانید در کلینیک تخصصی مشهد ماساژ از ماساژ شمع کمک بگیرید.
ماساژ سنگ داغ
: اگر شما نیز علاقه به ماساژ داشته و به مراکز ماساژ مراجعه کرده باشید قطعا نام ماساژ سنگ داغ را شنیده‌اید. ماساژ سنگ داغ یکی از انواع ماساژ‌هایی است که در مرکز تخصصی مشهد ماساژ عرضه می گردد.
ماساژ شیر و عسل
: ماساژ شیر و عسل به عنوان یک ماساژ نرم و از قدیمی ترین روش های ماساژ در تبت به شمار می آید. ماساژ شیر و عسل با بالاترین کیفیت را در کلینیک تخصصی مشهد ماساژ تجربه نمایید.
ماساژ رویال تایلندی
: ماساژ رویال تایلندی ترکیب کاملی است از یک ساعت ماساژ رویال تایلندی و ۳۰ دقیقه ماساژ سر و صورت است شما می توانید در مشهد ماساژ این نوع ماساژ را دریافت کنید.
ماساژ آروماتراپی
: کلمه ی آروماتراپی از دو واژه ی آروما به معنای عطر یا بو و تراپی به معنای درمان یا معالجه تشکیل شده است با انجام ماساژ آروماتراپی در مجموعه مشهد ماساژ می توانید به افزایش گردش خون و از بین بردن سموم بدن خود کمک کنید.
از خدمات دیگر در کلینیک تخصصی مشهد ماساژ می توان به خدمات اسپا، ماساژ سر، ماساژ درمانی، آموزش ماساژ درمانی، ماساژ در منزل، ماساژ بانوان مشهد، ماساژ آقایان مشهد، ماساژ دست، ماساژ پا و ماساژ پرفرمنس اشاره نمود.

مقالات مرتبط با ماساژ

تمامی حقوق این سایت متعلق به کلینیک تخصصی مشهد ماساژ می باشد.