8Undefined offset: 2
405/home/mashhadmas/domains/files_program/load_path.php
ماساژ درمانی - ماساژ تراپی در مشهد - مشهد ماساژ
مشهد ماساژ > انواع ماساژ در مشهد > ماساژ درمانی - ماساژ تراپی در مشهد

بررسی ماساژ درمانی در مشهد

ماساژ درمانی - فواید ماساژ درمانی - ماساژ درمانی در مشهد - انواع ماساژ درمانی | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

ماساژ درمانی - فواید ماساژ درمانی - ماساژ درمانی در مشهد - اثرات ماساژ درمانی | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

اثرات اعجاز آور ماساژ درمانی در مشهد

ماساژ درمانی در مشهد یکی از عمده خدماتی ست که با پیشرفت تکنولوژی و اثرات مخرب آن بر بدن انسان، همه گیر شده است. ماساژ درمانی در مشهد را می توان یکی از راههای مناسبی دانست که آرامش را به بدن انسان تقدیم می نماید. ماساژ درمانی در مشهد تاثیرات بسیار مطلوبی بر روند زندگی شما خواهد داشت، چرا که با تکنیک هایی که مربوط به ماساژ درمانی در مشهد می باشد و از گذشتگان به ما رسیده است می توانیم لحظاتی مفرح را برای تان رقم زده و از موهبات ماساژ درمانی در مشهد بیشترین استفاده را داشته باشید. در کلینیک تخصصی مشهد ماساژ تمامی امکانات لازم برای عرضه خدمات ماساژ درمانی در مشهد فراهم گشته تا شما عزیزان بتوانید با کمترین دغدغه، آرامش را تجربه نمایید. ماسور های کلینیک تخصصی مشهد ماساژ با گذراندن تمامی دوره های مربوط به آموزش ماساژ درمانی در مشهد و تجربه چند ساله در زمینه اعمال انواع ماساژ و بالاخص ماساژ درمانی در مشهد به صورت علمی به عرضه خدمات ما خواهند پرداخت. ماساژ درمانی در مشهد برای تمامی سنین مفید خواهد بود.


مسلما آرامش روحی و جسمی نیاز هر فردی خواهد بود و هر انسانی با توجه به شرایط سنی و فرهنگی و کاری خود درگیر مشکلات و استرس های زیادی خواهد بود. نتیجتا می توان بی شک در نظر داشت که ماساژ درمانی در مشهد می تواند عوارض زندگی پر استرس و اضطراب کنونی را دفع نماید. ضمن این که برای کاهش تمامی دردهای استخوانی و عضلانی می توانید ماساژ درمانی در مشهد را در دستور کار خود قرار دهید، برای آسایش روح و روان خود نیز به اعمال ماساژ درمانی در مشهد روی آورید تا آرامشی عمیق و مستمر را به بدن تان هدیه نمایید. کلینیک تخصصی مشهد ماساژ با بهره گیری از با تجربه ترین و بهترین ماساژور ها و ماسور ها شیوه ای نوین را برای ماساژ درمانی در مشهد پی گرفته که در این راه می تواند نوید اعمال ماساژ درمانی در مشهد به صورت اعجاب آوری را به همشهریان مشهدی دهد. فقط کافی ست با مراجعه به سالن ماساژ کلینیک تخصصی مشهد ماساژ خواسته ی خود مبنی بر ماساژ درمانی در مشهد را از تیم ما مطرح کرده تا از خدمات تخصصی ماساژ درمانی در مشهد بهره گیری نمایید.

ماساژ درمانی - فواید ماساژ درمانی - ماساژ درمانی در مشهد - محاسن ماساژ درمانی | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

ماساژ درمانی - فواید ماساژ درمانی - ماساژ درمانی در مشهد - خواص ماساژ درمانی | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

انواع ماساژ درمانی در مشهد

واژه‌ی ماساژ درمانی، تکنیک‌های مختلفی را در بر می‌ گیرد. در مجموع فشاردادن، مالش‌دادن یا هر نوع حرکات حساب‌شده‌ی دست روی عضلات یا بافت‌های نرم بدن، توسط درمانگران و ماساژور ها را ماساژ می‌ نامند. درمانگران غالبا از دست‌ها و انگشت‌های خود برای ماساژدادن استفاده می‌ نمایند، اما ممکن است گاهی از اندام‌هایی مثل ساعد، آرنج یا حتی پا استفاده نمایند.
در ماساژ سوئدی، درمانگران از روش‌هایی از جمله لمس‌کردن‌های طولانی، مشت‌ و مال‌دادن، حرکات چرخشی عمیق، تکان‌دادن و ضربه‌‌زدن استفاده می‌ نمایند. ماساژ ورزشی تقریبا شبیه ماساژ سوئدی می باشد، با این تفاوت که متناسب با نیازهای ورزشکاران، تغییراتی در آن ایجاد می‌ گردد. از بین انواع مختلف ماساژ غیر از این دو مورد، می‌توان به ماساژ بافت‌های عمیق و ماساژ «تریگر پوینت» یا «نقطه‌ی ماشه‌ای» اشاره کرد که تمرکز آن بر تریگر پوینت‌های عضلانی می باشد. تریگر پوینت‌ها نقاطی خاص و گره‌های عضلانی هستند که در صورت فشاردادن، ایجاد درد می‌کنند و ممکن است باعث درد در سایر قسمت‌های بدن گردند. کلینیک تخصصی مشهد ماساژ بهترین خدمات در زمینه ماساژ درمانی، آموزش ماساژ درمانی مشهد، ماساژ آقایان، ماساژ بانوان، ماساژ تایلندی، ماساژ آروماتراپی و ... را به شما عزیزان ارائه می دهد.


ماساژ درمانی و اثرات فیزیولوژیک بر انسان

۱) تاثیر ماساژ درمانی در مشهد بر روی سیستم لنفاوی: کمک به جریان لنف، کمک به جذب تورم، تسریع در دفع مواد متابولیک، تسریع ریکاوری و بهبود عملکرد سیستم ایمنی را با اعمال ماساژ درمانی در مشهد هدیه بگیرید.
۲) تاثیر ماساژ درمانی در مشهد بر روی عضلات اسکلتی: ماساژ درمانی در مشهد مسبب افزایش جریان خون در عضلات، تسریع ریکاوری و رفع خستگی، رفع چسبندگی بین فیبرها، ریلکس شدن عضلات و افزایش تحرک پذیری عضلات می باشد.
۳) تاثیر ماساژ درمانی در مشهد بر روی پوست: ماساژ درمانی در مشهد سبب افزایش جریان خون در پوست و تسریع پروسه ترمیم، تقویت رشته های کلاژن - افزایش تحرک پوست و بافت های زیرین آن می باشد.
۴) تاثیر ماساژ درمانی در مشهد بر روی سیستم تنفسی: ماساژ درمانی در مشهد کمک به ریلکس شدن عضلات تنفسی، کمک به کنده شدن و تخلیه‌ی ترشحات از جداره‌ی ریه می کند.
۵) تاثیر ماساژ درمانی در مشهد بر روی دستگاه گوارش: کمک به حرکات مواد داخل روده و کمک به جذب و دفع مواد توسط ماساژ درمانی در مشهد امکان پذیر می گردد.
۶) تاثیر ماساژ درمانی در مشهد بر روی سیستم گردش خون: کمک به بازگشت وریدی، بهبود جریان سرخرگی، تسریع پروسه ترمیم همگی به جهت اعمال ماساژ درمانی در مشهد امکانپذیر می گردد.

ماساژ درمانی - فواید ماساژ درمانی - ماساژ درمانی در مشهد - ماساژ درمانی و بدن انسان | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ
ماساژ درمانی - فواید ماساژ درمانی - ماساژ درمانی در مشهد - ماساژ تراپی | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

نکاتی خاص درباره ی ماساژ درمانی در مشهد

نظریه‌های متعددی در مورد ماساژ درمانی و نحوه‌ی تأثیرگذاری آن بر بدن، ارائه شده است. به عنوان مثال، «نظریه‌ی کنترل دروازه»‌ پیشنهاد می‌ نماید که ماساژ ممکن است شرایطی ایجاد کند که در آن سیگنال‌های درد که به مغز فرستاده می‌ شوند، مسدود گردند. طبق برخی دیگر از تئوری‌های مطرح شده، ماساژ می‌تواند مواد خاصی را در بدن ترشح کند که منجر به بهبود درد می‌ گردد؛ برای مثال، «سروتونین» یا «اندورفین»؛ حتی ممکن است سبب تغییرات فیزیکی در بدن گردد که بهبودی را به دنبال دارد. با وجود این، تحقیقات بیشتری نیاز است تا نظریه‌های مختلف در مورد نحوه‌ی عملکرد ماساژ درمانی، مورد بررسی قرار بگیرد.
ماساژ درمانی دارای سابقه‌ای طولانی در فرهنگ‌های سراسر جهان می باشد. امروزه بسیاری از مردم و پزشکان از ماساژ درمانی برای رسیدن به اهداف مرتبط با سلامت استفاده می‌ نمایند. در ایالات متحده ماساژ عموما به عنوان بخشی از درمان مورد توجه قرار می‌ گیرد. ماساژ درمانی از طریق طب سنتی، با حرکات دست و کشش‌ها و در دانش نوین پزشکی با به کارگیری فشار‌های خاص روی نقاط مختلف بدن و همچنین با کمک تجهیزات و دستگاه‌های مختلف انجام می‌ شود. امروزه ماساژ درمانی در مشهد به عنوان یکی از شاخه‌های علم فیزیوتراپی شناخته می‌ گردد. به‌نظر می‌ر سد که ماساژ درمانی، ریسک بسیار اندکی نسبت به سایر روش‌های درمان دارد، البته درصورتی‌که توسط درمانگران ماهر انجام گردد و اخطار و هشدارهای مربوطه به درستی دنبال گردند. تعداد آسیب‌های جدی گزارش شده ناشی از ماساژ، اندک می باشد. ماساژ درمانی یکی از فعالیت هایی ست که به صورت گسترده در بین ماساژور های حرفه ای رواج پیدا کرده است.


ماساژ درمانی به قدمت تاریخ بشر

شواهد علمی در زمینه‌ی ماساژ درمانی، محدود می باشد. دانشمندان هنوز به درستی نمی‌ دانند که در زمان دریافت ماساژ، چه تغییراتی در بدن رخ می‌ دهد، آیا این تغییرات تأثیری بر سلامتی دارند و اگر دارند، چطور چنین تأثیری می‌ گذارند.
ماساژ درمانی، به‌نظر می‌ رسد که احتمالا خطرات جدی را به دنبال ندارد، البته به شرطی که به درستی استفاده گردد و تحت‌نظر متخصصان ماساژ و افراد آموزش‌ دیده، انجام گردد. در مورد هر نوع طب مکمل یا جایگزین که استفاده می‌ نمایید، به پزشک خود اطلاعات کافی بدهید. تشریح‌کردن صحیح و کامل آنچه که انجام می‌ دهید، به پزشک کمک می‌کند که وضعیت سلامتی شما را کنترل نماید. در این صورت، طب مکمل و جایگزین، هماهنگ با طب معمول و متناسب با وضعیت آمادگی بدنی شما پیش می‌ رود.

ماساژ درمانی - فواید ماساژ درمانی - ماساژ درمانی در مشهد - پیشینه ماساژ درمانی | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

ماساژ درمانی - فواید ماساژ درمانی - ماساژ درمانی در مشهد - ماساژ درمانی بانوان | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

جمع بندی مطالب در مورد ماساژ درمانی

ماساژ عبارتست از یک سری حرکات منظم، مرتب و اصولی که روی بافت های بدن، که به منظور اهداف خاصی بکار می رود. به عبارت دیگر ماساژ از یک سری حرکات و مهارتهای دستی تشکیل می‌ گردد که به طور منظم و مخصوص، بر روی بافت های بدن، جهت تأثیر بر سیستم عصبی، عضلانی، پوست، مفاصل و گردش خون اعمال می‌ شود. اسناد تاریخی نشان می دهد ماساژ قدیمی ترین شکل درمان جسم و روح می باشد. یکی از نخستین مراجع مکتوب در رابطه با ماساژ را می توان در کتاب طب سنتی چینی یافت که تاریخ آن به قبل از میلاد باز می گردد که در آن ماساژ ماهیچه ها و ماساژ پوست از شایع ترین شیوه های درمان است. در متن کتاب امپراتور زرد (کتاب مرجع طب داخلی چین)، برای درمان فلج و تب و لرز به ماساژ پوست و پا توصیه شده می باشد. با سیری در تاریخ متوجه می شویم که ماساژ در تمام ملل و با فرهنگهای مختلف مرسوم بوده و شاید دلیل رواج آن عامه پسند بودن آن نزد تمام مردم باشد. در گذشته مردم بدون اینکه از تأثیرات فیزیولوژیکی و درمانی ماساژ آگاهی داشته باشند از آن استفاده می کردند. برای نمونه در ضرب دیدگی ها اولین اقدام آنها تکان دادن و یا مالش عضو صدمه دیده بود. در میان ملل و اقوامی که در گذشته از ماساژ به شکل وسیع تری استفاده می کردند می توان از مصری ها، ایرانیان، یونانیان، چینی ها و ژاپنی ها نام برد و همین طور از بین دانشمندان و اطباء قدیمی که از تکنیک های ماساژ استفاده می نمودند می توان به " بقراط " و " ابوعلی سینا " اشاره کرد. بقراط به نتایج سودمند مالش و ماساژ در تأمین و بازگرداندن نیروی عضلانی افراد ناتوان تا حدی پی برد و برای درمان بعضی از عوارض مفصلی و عضلانی از این روش ها استفاده نمود. ماساژ از دیرباز به عنوان نوعی درمان مطرح بوده و مطالعات تاریخی نشان می‌ دهد که مالش بدن در بین انسانهای اولیه و تمدن های باستانی وجود داشته است. هندیان از ماساژ در ورزش‌های تنفسی استفاده می‌کردند. مصریان و ایرانیان نیز انواع مختلف ماساژ را جهت درمان بکار می‌ بردند.

کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

نگاهی مختصر برخدمات ارائه شده کلینیک

مرکز تخصصی مشهد ماساژ مرکز اصلی ماساژ در مشهد دارای مجوز رسمی از فدراسیون پزشکی ورزشی و انجمن طب سنتی، همراه ماسور های حرفه ای خانم و ماسور های متخصص آقا و دارای مدرک معتبر و از همه مهمتر مدیریت قوی و متفاوت تلاش دارد بهترین خدمات ماساژ در مشهد را به شما ارائه کند تا شما عزیزان لحظاتی آرامش بخش را در مشهد ماساژ تجربه کنید. مدیریت کلینیک تخصصی مشهد ماساژ هدف خود را بر این مورد متمرکز کرده است که با ارائه ی خدمات باور نکردنی رضایت مندی شما را افزایش دهد چرا که در مجموعه مشهد ماساژ الویت اول و آخر شما عزیزان هستید. مختصری از فعالیت های مجوعه مشهد ماساژ به شرح زیر می باشد:
ماساژ کمپرس گیاهی
: این ماساژ در کاهش کوفتگی بدن و تسکین و آرامش بخشی و بهبود جریان خون تاثیرات معجزه آسایی دارد و مدت زمان استفاده از ماساژ کمپرس گیاهی طبق خواسته شما ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ دقیقه می باشد.
ماساژ تایلندی
: تیم حرفه ای و متخصص کلینیک مشهد ماساژ، ماساژ تایلندی که یکی از هنرهای کهن شفا بخشی در طب سنتی تایلندی است را به بهترین نحوه و در بهترین محیط به شما ارائه می کنند.
ماساژ شکلات
: ماساژ شکلات علاوه بر شفافیت و تغذیه پوست به واسطه کافئین موجود در شکلات، موجب شکستن سلولیت ها و افزایش فرایند چربی سوزی می شود. ماساژ شکلات صرفا یک ماساژ لاکچری محسوب نمی شود و برای بدن و روان بسیار مثمر ثمر خواهد بود.
ماساژ سوئدی
: باتوجه به اینکه ماساژ سوئدی اولین روش ماساژ مدرن در غرب است را می توانید در مشهد ماساژ دریافت کنید و از آن لذت ببرید.
ماساژ صورت
: ماساژ صورت ماساژی است منحصر به فرد برای کسانی که می خواهند صورتی سالم، جوان و شاداب داشته باشند. ماسورهای حرفه ای مشهد ماساژ با سال ها تجربه این ماساژ را به شما ارائه می کنند.
ماساژ کره گیاهی
: استفاده از ماساژ کره گیاهی باعث رفع خشکی و روشن شدن پوست می شود. ماساژ کره گیاهی همچنین به علت رایحه ویژه مارگارین نوعی رایحه درمانی نیز به شمار می آید.
ماساژ شمع
: با توجه به اینکه ماساژ شمع باعث تسکین درد با استفاده از روغن گرم گیاهی تاثیر بسیار زیادی در تسکین دردهای عضلانی استخوانی و اسپاسم ها دارد، چنانچه شما از درد های عضلانی رنج می برید می توانید در کلینیک تخصصی مشهد ماساژ از ماساژ شمع کمک بگیرید.
ماساژ سنگ داغ
: اگر شما نیز علاقه به ماساژ داشته و به مراکز ماساژ مراجعه کرده باشید قطعا نام ماساژ سنگ داغ را شنیده‌اید. ماساژ سنگ داغ یکی از انواع ماساژ‌هایی است که در مرکز تخصصی مشهد ماساژ عرضه می گردد.
ماساژ شیر و عسل
: ماساژ شیر و عسل به عنوان یک ماساژ نرم و از قدیمی ترین روش های ماساژ در تبت به شمار می آید. ماساژ شیر و عسل با بالاترین کیفیت را در کلینیک تخصصی مشهد ماساژ تجربه نمایید.
ماساژ رویال تایلندی
: ماساژ رویال تایلندی ترکیب کاملی است از یک ساعت ماساژ رویال تایلندی و ۳۰ دقیقه ماساژ سر و صورت است شما می توانید در مشهد ماساژ این نوع ماساژ را دریافت کنید.
ماساژ آروماتراپی
: کلمه ی آروماتراپی از دو واژه ی آروما به معنای عطر یا بو و تراپی به معنای درمان یا معالجه تشکیل شده است با انجام ماساژ آروماتراپی در مجموعه مشهد ماساژ می توانید به افزایش گردش خون و از بین بردن سموم بدن خود کمک کنید.
از خدمات دیگر در کلینیک تخصصی مشهد ماساژ می توان به خدمات اسپا، ماساژ سر، ماساژ درمانی، آموزش ماساژ درمانی، ماساژ در منزل، ماساژ بانوان مشهد، ماساژ آقایان مشهد، ماساژ دست، ماساژ پا و ماساژ پرفرمنس اشاره نمود.

مقالات مرتبط با ماساژ

تمامی حقوق این سایت متعلق به کلینیک تخصصی مشهد ماساژ می باشد.