8Undefined offset: 2
405/home/mashhadmas/domains/files_program/load_path.php
ماساژ چینی - ماساژ چینی در مشهد - مشهد ماساژ
مشهد ماساژ > انواع ماساژ در مشهد > ماساژ چینی - ماساژ چینی در مشهد

ماساژ چینی در مشهد

ماساژ چینی - ماساژ چینی در مشهد - ماساژ درمانی - ماساژ بانوان | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

ماساژ چینی - ماساژ چینی در مشهد - ماساژ بانوان | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

شناسایی و معرفی انواع تکنیک ماساژ چینی در مشهد

اغلب مردم، ممکن است از ماساژ تویی‌نا به عنوان ماساژ چینی یاد نمایند. در حالی که، این نوع ماساژ یکی از دو سبک اصلی ماساژ چینی است. در کل دو نوعِ اصلی برای ماساژ چینی وجود دارد. ماساژ تویی‌نا (Tui Na) و ماساژ زی‌یاه (Zhi Ya) دو نوع اصلی ماساژ چینی هستند. علی رغم تفاوت در روش انجام هر دو ماساژ، هدف آن‌ها یکسان می باشد.
Tui Na
– این نوع ماساژ چینی شباهت‌هایی با ماساژ بافت عمیق دارد که با استفاده از ورز دادن، کشش و حرکت‌های شبیه خرد کردن، برای تسکین نقاط درد و رفع انسداد در سیستم ماهیچه‌ای بدن تلاش می نماید.
Zhi Ya
– در این نوع ماساژ چینی، درمانگران از نیشگون و فشار بر روی سطح پوست همانند، طب فشاری، رفلکسولوژی و چگون استفاده می نمایند.
هدف ماساژور در هر دو نوع ماساژ چینی، رها سازی تنش فیزیکی و انرژی به منظور بازیابی حس تعادل، سلامت عمومی و خود درمانی بدن می باشد.
خلاصه اینکه ماساژ کلیه اعضای بدن برای حفظ سلامتی یعنی ماساژ دادن کلیه بخش های بدن با استفاده از روش های ریلکسیشن یا شل کننده. این گونه از ماساژدهی قادر است خستگی و کوفتگی را از بین ببرد. تنش ها را از بدن دور کرده و تاندون های بدن را شل و راحت می نماید.


نکاتی درباره ی ماساژ چینی

زمانی میان ماساژ و ژیمناستیک تفاوتی قائل نمی شد، به همین علت این روشی را ماساژ سوئدی نام گذاشتند. امروزه روش «مدلی سازی عضلات» روشی درمانی می باشد، که به عصب شناسی مدرن بستکی دارد. در ماساژ در درجه اول نقاط به کار گرفته می گردند، در واقع نوعی درمان با وانهادگی است که در اصلی ماساژ بافت پیوندی به شمار می آید: مثل آنچه مردم عادی در ماساژ وانهادگی در نواحی پا به کار می برند. همه نوع حالت درد، ناراحتی در ناحیه اندام های حرکتی (به ویژه در ناحیه ستون فقرات و مفاصل) همچنین گروه بزرگی از درد و ناراحتیهای ناخودآگاه (وابسته به هدایت غلط سیستم غیرارادی عصبی) با ماساژ درمان پذیر است. این گروه از تنش ها با ماساژ سنتی چین با موفقیت درمان می گردد. توصیه می شود به هنکام کاربرد این روشی به آستانه حساسیت و آزردگی بیماران، افراد مسن و کودکان توجه شود. در این میان فیزیوتراپیست ها از فایده آن غافلگیر می گردند، چرا که پس از آمادگی با ماساژ فشاری، ژیمناستیک درمانی (فیزیوتراپی) می تواند بسیار نتیجه بخشی باشد. برای بسیاری از فیزیوتراپیست ها این مداوای موقت با ماساژ چینی جزو اصلی کار آنها با بیماران سکته مغزی شده است. ماساژی که برای درمان افراد بیمار در چین به کار گرفته می شود، توینایا آنمو نامیده می گردد. ماساژ چینی اسامی دیگری نیز دارد، از جمله ماساژ مریدین، ماساژ نقطه ای، ماساژ فشاری، تسوبو، شیاتسو، ماساژ نواحی بازتاب پا. شناخت درست از تکنیک ماساژ و قواعد آن و نیز تسلط بر آناتومی، فیزیولوژی، روان تنی و تئوری درمان سنتی چین (شناخت مریدینها، تحریک، شیوه درمان و...) پایه و اساسی موفقیت در طب فشاری می باشد.

ماساژ چینی - ماساژ چینی در مشهد - تکنیک های ماساژ چینی - ماساژ بانوان | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

ماساژ چینی - ماساژ چینی در مشهد - ماساژ چینی و شادابی پوست - ماساژ بانوان | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

ماساژ چینی در یک نگاه

پزشکان طب چینی معتقدند برای جلوگیری از استرس و بیماری‌ها باید به طور مداوم، انرژی بدن جریان یابد. طی هزاران سال درمانگران چینی انواع مختلفی از روش‌های درمانی مرتبط، از جمله طب سوزنی، طب فشاری و ماساژ چینی را توسعه داده‌اند. طبیبان سنتی چینی، نقاط و کانال‌های انرژی درونی را برای جریان بهتر انرژی «چی» دستکاری می نمایند. qi نه تنها باعث جریان و شادابی بدن می گردد، بلکه باور بر این است که کل جهان را نیز تحت تاثیر قرار می‌ دهد. درمانگران با پاک سازی مسیرهای انرژی به نام jing luo انسداد آن‌ها را که موجب درد و بیماری می گردند، مشتریان خود را به حالت تعادل می‌ رسانند. این افراد ابتدا مسیر انسداد جریان را شناسایی کرده و با استفاده از فشار دست، برای بازیابی تعادل و گردش انرژی تلاش می‌ نمایند. امروزه درمانگران در سراسر جهان، ماساژ چینی‌ها را انجام می‌ دهند و مشتریان غربی از مزایای روانی و جسمی این عمل مانند کاهش استرس و اصلاح اسکلت عضلانی، بهره می‌ برند. درمانگران ماساژ چینی، در مقایسه با مدل‌های غربی که بیشتر در تلاش برای رفع تنش و ایجاد آرامش هستند، بر روی مزایای درمانی ماساژ تمرکز دارند.

تاریخچه و پیشینه ماساژ چینی

ماساژ چینی یکی از روش های طب سنتی چین می باشد. اساسی و حوزه کاربرد ان از دست استفاده می شود تا روی نقاط معینی از بدن تحریکات درمانی و تنظیم کننده داشته باشد، و جریانات تعدیل کننده را در بدن به حرکت در آورد. برای ماساژ درمانی بیماران، بی شک یک پزشک کافی است. ماساژ از بیماری های احتمالی پیشگیری کنند. بی شک همکاری بیمار، براساسی فلسفه آموزشی سلامتی در چین لازم می باشد. همکاری وعده سلامتی نیست، بلکه رعایت توصیه های پزشکی ضامن سلامتی است. ماساژ چینی یکی از انواع ماساژ است که فواید زیادی برای بدن دارد. طب سنتی چین روش های درمانی مختلفی مانند ماساژ چین، طب سوزنی و ... را دارد که کل جهان از آن استفاده می نمایند و بسیار هم راضی هستند.
بسیاری اوقات یک توصیه جدید رفته رفته تغذیه درست روزانه و در نتیجه، تعدیل روح را به همراه دارد. یک جلسه ماساژ حدود بیست تا سی دقیقه طول می کشد. معمولا یک دوره معالجه یک تا دوازده جلسه را می طلبد، در صورتی که درمان ترکیبی احتیاج باشد، درمان بیشی تر از یک یا دو جلسه، باید طبق دستور پزشک باشد. ماساژ سنتی، اساسی بسیار سنتی دارد. آنها برای تسکین و آرامش درد این گونه ماساژ را به کار می بردند.

ماساژ چینی - ماساژ چینی در مشهد - ماساژ درمانی - تاریخچه ماساژ چینی | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

ماساژ چینی - ماساژ چینی در مشهد - معجزات ماساژ چینی - ماساژ بانوان | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

معجزات منحصر بفرد ماساژ چینی

ماساژ چینی یک روش درمانی بوده که به طور گسترده در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌ گیرد و از این رو محاسن زیادی برای گنجاندن ماساژ چینی در زندگی شما وجود دارد.
۱)
باعث افزایش انرژی می‌ گردد. چه شما نیاز به تسریع (یانگ) یا کند (یین) کردن انرژی داشته باشید، درمانگر ماساژ چینی، قادر خواهد بود با تعیین کردن تکنیک‌های آرامش‌بخش، به یافتن صلح درونی کمک نماید. همچنین ماساژ چینی به شما کمک می‌ نماید کیفیت خواب خود را بهبود ببخشید و روز خود را با انرژی زیادی آغاز نمایید.
۲)
باعث پشتیبانی از سلامت عاطفی می‌ گردد. با توجه به فلسفه ماساژ که بر اساس لمس شدن می باشد، ماساژ چینی می‌تواند برای تقویت روحیه و تسکین تنش روانی، افرادی که به نحوی از سلامت عاطفی خوبی برخوردار نیستند، مفید باشد. در یک سطح فیزیکی، آزادی ماهیچه‌ای می‌تواند استرس را از بین برده و خواب را بهبود بخشد. در حالی که رفع انسداد شدید می‌تواند شامل تنش عاطفی در بدن گردد که به رفع اضطراب و افسردگی کمک نماید.


۳) سرعت ریکاوری آسیب‌ها بافت نرم را افزایش می‌ دهد. اگر شما از درد یا سفتی مربوط به گرفتگی کمر، شانه و … را رنج می‌برید، ماساژ چینی باعث افزایش جریان خون در بافت‌های نرم گشته که ممکن است منجر به تسکین و کاهش درد گردد.
۴)
باعث از بین رفتن جای بخیه و جراحت می‌ گردد. برای افرادی که به جای زخم، بخیه و اثر جراحت‌های گذشته دچار هستند یا مفاصل آن‌ها در اثر جراحی، سفت و کم تحرک می باشد، ماساژ چینی می‌تواند به کاهش درد و افزایش دامنه حرکت آن‌ها کمک کنید. همچنین ماساژ چینی برای رفع یخ زدگی شانه‌ها نیز موثر می باشد.
۵)
ماساژ چینی باعث افزایش گردش خون می‌ گردد. افزایش گردش خون از دیگر فواید ماساژ چینی است. مریدین‌های اصلی بدن که در کنار سیستم قلبی و عروقی قرار دارد به این معنی است که qi روابطی بین شرایط فیزیولوژیکی و گردش خون سالم وجود دارد. تکنیک‌های دست موجب تحریک و جریان دوباره گردش خون می‌ گردد.

ماساژ چینی - ماساژ چینی در مشهد - فواید ماساژ چینی - ماساژ بانوان | کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

کلینیک تخصصی مشهد ماساژ

نگاهی مختصر برخدمات ارائه شده کلینیک

مرکز تخصصی مشهد ماساژ مرکز اصلی ماساژ در مشهد دارای مجوز رسمی از فدراسیون پزشکی ورزشی و انجمن طب سنتی، همراه ماسور های حرفه ای خانم و ماسور های متخصص آقا و دارای مدرک معتبر و از همه مهمتر مدیریت قوی و متفاوت تلاش دارد بهترین خدمات ماساژ در مشهد را به شما ارائه کند تا شما عزیزان لحظاتی آرامش بخش را در مشهد ماساژ تجربه کنید. مدیریت کلینیک تخصصی مشهد ماساژ هدف خود را بر این مورد متمرکز کرده است که با ارائه ی خدمات باور نکردنی رضایت مندی شما را افزایش دهد چرا که در مجموعه مشهد ماساژ الویت اول و آخر شما عزیزان هستید. مختصری از فعالیت های مجوعه مشهد ماساژ به شرح زیر می باشد:
ماساژ کمپرس گیاهی
: این ماساژ در کاهش کوفتگی بدن و تسکین و آرامش بخشی و بهبود جریان خون تاثیرات معجزه آسایی دارد و مدت زمان استفاده از ماساژ کمپرس گیاهی طبق خواسته شما ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ دقیقه می باشد.
ماساژ تایلندی
: تیم حرفه ای و متخصص کلینیک مشهد ماساژ، ماساژ تایلندی که یکی از هنرهای کهن شفا بخشی در طب سنتی تایلندی است را به بهترین نحوه و در بهترین محیط به شما ارائه می کنند.
ماساژ شکلات
: ماساژ شکلات علاوه بر شفافیت و تغذیه پوست به واسطه کافئین موجود در شکلات، موجب شکستن سلولیت ها و افزایش فرایند چربی سوزی می شود. ماساژ شکلات صرفا یک ماساژ لاکچری محسوب نمی شود و برای بدن و روان بسیار مثمر ثمر خواهد بود.
ماساژ سوئدی
: باتوجه به اینکه ماساژ سوئدی اولین روش ماساژ مدرن در غرب است را می توانید در مشهد ماساژ دریافت کنید و از آن لذت ببرید.
ماساژ صورت
: ماساژ صورت ماساژی است منحصر به فرد برای کسانی که می خواهند صورتی سالم، جوان و شاداب داشته باشند. ماسورهای حرفه ای مشهد ماساژ با سال ها تجربه این ماساژ را به شما ارائه می کنند.
ماساژ کره گیاهی
: استفاده از ماساژ کره گیاهی باعث رفع خشکی و روشن شدن پوست می شود. ماساژ کره گیاهی همچنین به علت رایحه ویژه مارگارین نوعی رایحه درمانی نیز به شمار می آید.
ماساژ شمع
: با توجه به اینکه ماساژ شمع باعث تسکین درد با استفاده از روغن گرم گیاهی تاثیر بسیار زیادی در تسکین دردهای عضلانی استخوانی و اسپاسم ها دارد، چنانچه شما از درد های عضلانی رنج می برید می توانید در کلینیک تخصصی مشهد ماساژ از ماساژ شمع کمک بگیرید.
ماساژ سنگ داغ
: اگر شما نیز علاقه به ماساژ داشته و به مراکز ماساژ مراجعه کرده باشید قطعا نام ماساژ سنگ داغ را شنیده‌اید. ماساژ سنگ داغ یکی از انواع ماساژ‌هایی است که در مرکز تخصصی مشهد ماساژ عرضه می گردد.
ماساژ شیر و عسل
: ماساژ شیر و عسل به عنوان یک ماساژ نرم و از قدیمی ترین روش های ماساژ در تبت به شمار می آید. ماساژ شیر و عسل با بالاترین کیفیت را در کلینیک تخصصی مشهد ماساژ تجربه نمایید.
ماساژ رویال تایلندی
: ماساژ رویال تایلندی ترکیب کاملی است از یک ساعت ماساژ رویال تایلندی و ۳۰ دقیقه ماساژ سر و صورت است شما می توانید در مشهد ماساژ این نوع ماساژ را دریافت کنید.
ماساژ آروماتراپی
: کلمه ی آروماتراپی از دو واژه ی آروما به معنای عطر یا بو و تراپی به معنای درمان یا معالجه تشکیل شده است با انجام ماساژ آروماتراپی در مجموعه مشهد ماساژ می توانید به افزایش گردش خون و از بین بردن سموم بدن خود کمک کنید.
از خدمات دیگر در کلینیک تخصصی مشهد ماساژ می توان به خدمات اسپا، ماساژ سر، ماساژ درمانی، آموزش ماساژ درمانی، ماساژ در منزل، ماساژ بانوان مشهد، ماساژ آقایان مشهد، ماساژ دست، ماساژ پا و ماساژ پرفرمنس اشاره نمود.

مقالات مرتبط با ماساژ

تمامی حقوق این سایت متعلق به کلینیک تخصصی مشهد ماساژ می باشد.